Vezetés után csak egy szentesi pont

| 2005-04-18 | Szélpál László

A labdarúgó NB II-ben hiába játszott végig fölényben, hiába dolgozott ki számos helyzetet, csak döntetlenre végzett a Szentes Salgótarjánban.
Salgótarján–Szentes TE 1–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Salgótarján, 300 néző. Vezette: Bukovics.
Salgótarján: Földi – Almási, Lakatos B., Botos, Kerényi – Galbács, Csatlós T., Csatlós Cs., Dudás (Varga, Lakatos I.) – Simon (Cséki), Birincsik. Edző: Simon Attila.
Szentes: Kiri – Márics, Kerepeczki, Kádár (Kovács N.), Gyagya – Ábel, Anka, Koncz Zs., Puskás – Pribisalics (Tasi), Barna Cs. Edző: Török László.
Gólszerzők: Csatlós T. (11-esből), ill. Koncz Zs. (11-esből).

Amióta Török László edző leült a Szentes kispadjára, most fordult elő először, hogy a gárda egymás követő két meccsét is elveszítette. Előbb Bőcsön, majd hazai pályán a Vecséstől kaptak ki a Kurca-partiak 3–0-ra. Úgy indultak a távoli Salgótarjánba, hogy a szerény képességű nógrádiak ellen visszaállítják a gárda renoméját. Erre minden „feltétel" adott volt, lévén, hogy a hazaiak mindössze 17, a szentesiek viszont 38 pontot ügyeskedtek eddig össze.

Ennek megfelelően a kilencven perc alatt végig a vendégek irányították a játékot. Azonban a hatalmas mezőnyfölény semmire sem jó, ha ez nem párosul megfelelő helyzetkihasználással. Ez a probléma nem új keletű, Pribisalicsék immár harmadik hete küszködnek ezzel. A rutinos Barna Csaba például kétszer állt a kapussal szemben, mégsem rezdült meg a háló, ráadásul egyszer pedig ziccerben bólintott mellé. Vagy ott az amúgy szintén remekül fejelő Gyagya esete. Hiába érkezett pompás ütemben, hiába emelkedett az égig, fejéről a labda, ahogy a múltban már annyiszor, ezúttal is a kapufán csattant.

A kihagyott helyzetek ellenére az 55. percben mégis megszerezte a vezetést a Szentes. Az FC Szegedből a télen igazolt Puskás a bal oldalon betört a 16-oson belülre, védőjét át akarta játszani egy csellel, de az kézzel belekapott a labdába. A jogos büntetőt Koncz Zs. magabiztosan értékesítette: ballal a kapu jobb oldalába lőtt, 0–1. Enyhe túlzással a hazaiak mindössze egyszer keveredtek a vendégek kapuja elé, de amilyen szerencséjük van mostanában, nem úszták meg bekapott gól nélkül. A 66. percben Márics eladta a labdát, Csatlós T. lecsapott rá, bevitte a 16-oson belülre, ott pedig a keresztezni akaró Kerepeczki szabálytalanul szerelte. Ez is 11-es, melyet a sértett váltott gólra, 1–1.

Török László: – Számomra vereséggel ér fel ez a döntetlen. Hiába futballoztunk hatalmas mezőnyfölényben, csapatomból többen is formán kívül játszottak.

Jók: Földi, Lakatos B., Csatlós T., ill. Kerepeczki, Barna Cs.

A forduló további eredményei: Putnok–Mátészalka 2–1, Baktalórántháza–Kazincbarcika 2–0, Kiskunhalas–Hajdúböszörmény 0–2, Vecsés–ESMTK 2–0, Bőcs–Jászapáti 1–1, Karcag–Kistarcsa 6–1, Dabas–Gyula 1–3.

1. Baktalórántháza 21 15 5 1 46 – 16 50
2. Vecsés 20 14 6 0 39 – 10 48
3. Jászapáti 22 12 8 2 40 – 23 44
4. Szentes 22 11 6 5 49 – 31 39
5. Kazincbarcika 21 10 6 5 53 – 38 36
6. Bőcs 21 10 3 8 59 – 36 33
7. Karcag 22 9 5 8 53 – 37 32
8. Gyula 21 8 5 8 29 – 27 29