A Szentes TE kicsipkézte a Halast

| 2005-04-04 | Imre Péter

A Szentes TE NB II-es labdarúgócsapata magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó Kiskunhalas vendégeként.
Kiskunhalasi FC-Szentes TE 1–4 (1–3)
Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Nagy I.
Kiskunhalas: Lengyel – Nagy A., Kovács P., Kamara, Kárász – Mészáros T., Szabó K. (Tiba), Patarcsics (Ficsor) – Fenyvesi, Fekete (Taskovics), Nagy D. Edző: Schróth Lajos.
Szentesi TE: Kiri – Márics, Kádár, Gyagya, Koncz – Kislőrincz, Kerepeczky (Puskás), Ábel, Barna Cs. (Kovács) – Anka, Pribisalics (Tasi). Edző: Török László.
Gólszerzők: Fenyvesi (11-esből), ill. Kislőrincz (11-esből), Barna Cs., Márics, Pribisalics.

A vendégek az első pillanattól magukhoz ragadták a kezdeményezést, s ez már a 2. percben gólt eredményezett. Kerepeczky remekül ugrott ki a védők közül, akik „jobb híján" a 16-oson belül elkaszálták, a megítélt büntetőt Kislőrincz félmagasan lőtte a bal sarokba, 0–1. A 17. percben jött a második: jobb oldali beadást követően Barna Cs. az ötösön előre dőlve fejelte a hálóba a lasztit, 0–2. Alig 9 perc elteltével Márics hárított kézzel a büntetőterületen belül, de mivel nem ő Kurca-parti együttes portása, 11-es következett, ezt Fenyvesi értékesítette, 1–2. A 38. percre visszaállt a kétgólos különbség, a Barna Cs. buktatásáért megítélt 18 méteres szabadrúgást Márics tekerte a balösszekötő helyéről a kapu bal oldalába, 1–3. A végeredményt a 67. percben állították be a szentesiek: Ábel indította Kislőrinczet, aki az alapvonalig vitte a játékszert, majd élesen a kapu elé lőtte, és az érkező Pribisalics a hálóba pörgetett, 1–4.

A krónikához tartozik még, hogy Barna Csabát sérülés miatt volt kénytelen lecserélni Török László edző, helyére Kovács állt be. Sem ő, sem a többi csere nem tudott új lendületet adni a Szentesnek, a vendégek nem bírták elöl megtartani a labdát. A védelem azonban jól állta a sarat. A „lazább" hozzáállásban szerepet játszhatott az, hogy Konczék tisztában voltak vele, a sereghajtó otthonában is ők a találkozó esélyesei. Ezt, vagyis a papírformát végül is igazolták.

Török László: – A három pontnak és a négy gólnak örülök, annak azonban már kevésbé, hogy a cserék nem tudtak új lendületet adni a csapatnak.
Jók: Kárász, Mészáros T., Nagy D., ill. Kádár, Kislőrincz, Barna Cs., Koncz.

Eredmények: Bőcs–Mátészalka 3–1, Karcag– Kazincbarcika 0–3, Putnok–Hajdúböszörmény 2–0, Baktalórántháza–ESMTK 2–1, Vecsés–Salgótarján 2–1, Dabas–Kistarcsa 2–0, Jászapáti–Gyula 3–1.