Rangadót nyert a Szentes

| 2005-03-29 | Imre Péter

Az NB II-ben a Szentes a listavezető Baktalórántházát fogadta és 2–0-ra legyőzte. Ezzel már dobogós.
Szentes–Baktalórántháza 2–0 (0–0)
Szentes, 500 néző. Vezette: Filus.
Szentes: Kiri – Márics, Kádár, Koncz, Gyagya – Kerepeczki, Anka, Kislőrincz, Puskás (Pribiszalics) – Ábel (Tasi), Barna Cs. Edző: Török László.
Baktalórántháza: Petranics – Szenes, Bodnár, Márkus, Kozma A. (Pálvölgyi) – Ignácz, Kozma J., Karkusz, Rakóczi (Illés) – Szilágyi (Gdovin), Adamszki. Edző: Kovács Géza.
Gólszerző: Kislőrincz (2, mindkettőt 11-esből).

A rangadó első félidejében tapogatózó jellegű játékot láthatott a publikum, egyik gárda sem mert nagyon kinyílni, kockáztatni. Főként a vendégek igyekeztek őrizni a 0–0-ás eredményt (egy pontért jöttek volna...), kontrákra spekuláltak. A 12. percben Barna Cs. előtt adódott lehetőség, de egy ütemet kivárt és a védők szerelték. Fordulás után a Szentes magához ragadta a kezdeményezést, uralta a széleket és egymás után alakította ki a helyzeteket.

A mezőnyfölény a 67. percben érett góllá, ekkor Kádár cselezte be magát a büntetőterületre, félmagasan elpöckölte a labdát a védő mellett, aki kézzel „hárított". A megítélt 11-est Kislőrincz értékesítette, 1–0. A 76. percben Barna Cs. cselezte be magát a 16-oson belülre, megtolta a labdát őrzője mellett, de Szenes egy ütemet késett és buktatta a hazai játékost. Az újabb büntetőt is Kislőrincz váltotta gólra, 2–0. A hazaiak megérdemelten győztek.

A szentesiek a rangadó megnyerésével nagy fegyvertényt hajtottak: a vendégek a 2004/2005-ös bajnokság során első vereségüket szenvedték el.

Török László: – Ellenfelünk, a játék képe alapján, az egy pontért jött, de Szentesen ezt senki sem engedheti meg magának.

Jók: Kádár, Koncz, Kislőrincz, Ábel, ill. Márkus, Karkusz, Kozma J.

További eredmények: Gyula–Vecsés 0–2, Salgótarján–Kiskunhalas 3–1, ESMTK–Putnok 0–2, Hajdúböszörmény–Karcag 2–1, Kazincbarcika–Bőcs 2–0, Mátészalka–Dabas 1–1, Kistarcsa–Jászapáti 1–0.