Tovább álmodhat a Szeged
 Későn nyitott hajrát a Szentes az Eger ellen

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2005-03-14 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I 20. fordulójában tovább csökkentette hátrányát az FTC-vel szemben a sereghajtó Ybl gárdáját idegenben legyőző Szeged Beton VE. A Legrand-Szentesi VK a záró hét percben eléggé felidegesítette a bajnoki döntőbe igyekvő riválisát, de a végén két góllal mégis alulmaradt az Egerrel szemben.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Legrand-Szentesi VK–Eger 6–8 (1–2, 1–3, 2–3, 2–0)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Marjai, Marnitz.
Szentes: HORVÁTH T. – Tordai, Németh D. 1, Szabó N., Szénászky, Vígh, SZEBENI 3. Csere: Somogyi, Kis I. 1, Juhász Zs. 1, Szabó T. Edző: Vidumanszky László.
Eger: JÁSZBERÉNYI – KISS CS. 2, Decker, NYÉKI 3, Weszelovszky 1, Matajsz 1, Seress. Csere: Bálint 1, Fülöp, Gór-Nagy, Hegedűs. Edző: Gerendás György.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 9/5. Négyméteresből: 1/1, ill. 2/1.

Régen a Szentes nyert

A korábbi évek mindegyikén, ha az Eger elleni meccs megtekintését választotta programjául a szentesi drukker, reálisan felmérve az esélyeket, optimistán állt a kérdéshez. A ligeti uszodában a Kurca-partiak számítottak favoritnak. Most is a Heves megyeiek vizitáltak a város oly sok nagy csatát megélt uszodájában, mégsem akadt egyetlen szurkoló sem, aki szentül hit volna Somogyiék sikerében. Nem a legrandosok gyengültek, az egriek erősödtek meg, de nagyon.

Hiú ábránd

A BVSC legjobbjait – edzőstül – leigazolták, de rajtuk kívül olyan kiválóságokat is magukhoz „édesgettek", mint a Spanyolországból hazatérő szentesi nevelésű centert, Matajsz Márkot, valamint a két exszegedit, Kiss Csabát és Weszelovszky Lászlót. A játékosállomány összehasonlítása után hiú ábrándnak tűnt akár még a pontszerzés is, nem beszélve a győzelemről.

Az előzetes papírforma az első három negyedben tökéletesen igazolódni látszott. Nem sziporkázott az Eger, csak éppen kétszer annyi gólt szerzett, mint a lelkesen pólózó hazaiak (4–8). A vendégek helyzetét az is könnyítette, hogy a szentesiek jószerivel gyakorlatilag center nélkül viaskodtak. Betegség miatt Berki Andrásra eleve nem számíthatott Vidumanszky edző, majd a 10. percben a másik „középcsatáráról", Szabó Nándorról is le kellett mondania: a játékvezetőknek nagyon nem tetszett, ahogyan rájuk nézett egy ítéletet követően, így cserével végleg kiállították. A három találatig jutott Szebeni Zoltán vezérletével nagy szívvel küzdöttek a házigazdák, de ez csak arra volt elég, hogy viszonylagos látótávolságon belül tartsák a vetélytársat.

Ragyogó helytállás

Egészen a negyedik negyedig volt ez így, amikor Szebeni és Juhász Zsolt gólja (8–6) következtében kezdett melege lenni az Eger mesterének, a nem éppen nyugodt természetéről elhíresült Gerendás Györgynek. Nem sokkal a vége előtt egy általa tévesnek vélt bírói ítélet után alig lehetett lecsillapítani. Ez mindenképpen a Szentes ragyogó helytállásának a dicsérete, persze az más kérdés, ezért még nem jár pont, maximum elismerő szavak. Azért az is valami.

Vidumanszky László: – Ha valaki azt mondja a meccs előtt, csak két góllal kapunk ki, azt azonnal elfogadom. A záró negyedben produkált remek játékunk után azonban egészen kicsit csalódott vagyok.

Ybl–Szeged-Beton 3–7 (1–3, 0–2, 0–1, 2–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi úti uszoda, 100 néző. Vezette: Vojvoda, Mucskai.
Ybl: BALOGH N. – Dálnoki, Molnár Á., Báthori, Hajós 1, Szabó Z., Mód. Csere: Tapasztó, Szabó L., Rékasi 2, Borbély, Kádár, Jókuti. Edző: Martinovics György.
Szeged: BARÁT – Ágner, Varga P. 1, Boros 2, Tóth L. 1, Komlósi 2, Lehmann 1. Csere: Éles, Pataki, Plézer, Vincze Zs. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 5/3.

Nyeretlen házigazdák

Ha létezik könnyű ellenfél egy jó csapat számára, akkor az Ybl mindenképpen az. A lelkes fővárosi amatőröknek ugyanis 19 forduló is kevésnek bizonyult, hogy akár csak egyetlen pontot is begyűjtsenek. A Szeged viszont a meccs előtt már 23-nál járt, ehhez a játékosok gondolatban már jó előre hozzáadtak még kettőt. Az nem baj, ha van önbizalmuk, az viszont már az, ha ez átcsap túlzott magabiztosságba...

Hiányzott a tűz

Nagyjából ez következett be a betonosoknál, és ez nagyon nem tetszett Gyöngyösi edzőnek. Az még hagyján, hogy az előre lesajnált házigazdák szerezték meg a vezetést, ettől még beindulhatott volna a szegedi henger. Na erről szó sem volt ezúttal. Pötyögtették ugyan a gólokat Varga Péterék, de hiányzott a tűz a játékukból.

Persze elképzelhető, hogy az előző napi, BVSC elleni mérkőzés sokat kivett belőlük, de ez nem magyarázat a dekoncentrált teljesítményükre. Mert ők bizony a legjobb négy közé igyekeznek, és mivel a Vasas nem kegyelmezett az FTC-nek, erre most már reális esély mutatkozik. Csakhogy nem ilyen játékkal, és főleg nem ilyen hozzáállással.

Tévedések elkerülése végett: a Szeged győzelme egyetlen pillanatig nem forgott veszélyben, csakhogy az Ybl csapatát nem négy, hanem tíz góllal kellett volna legyőzni. És akkor még óvatosan számoltunk...
Gyöngyösi András: – Hoztuk a kötelező két pontot, a többit nagyon gyorsan el kell felejteni.

További eredmények: Vasas– FTC 10–6, Domino-BHSE– BVSC 13–7, Szolnok– Neptun 11–5.