A lassan „elfogyó" Szentes jó fejjátékának köszönhetően szerezte meg mind a három pontot Kistarcsán.
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Kistarcsa–Szentesi TE 1–3 (1–1)
Kistarcsa, 150 néző. Vezette: Kujbus.
Kistarcsa: Nagy T. – Szőke, Krivárik, Tóth J. – Kovács N., Földesi, Tábori (Tasnádi), Újfalusi – Béres (Moses) – Varga, Morvai. Edző: Nahóczky Attila.
Szentes: Bíró M. – Márics, Kádár, Tóth-Kovács (Tóth Cs.), Gyagya – Mihály (Somogyi), Kislőrincz, Koncz Zs., Kerepeczki – Barna Cs., Ábel (Páger). Edző: Török László.
Gólszerzők: Béres (11-esből), ill. Gyagya, Kerepeczki, Ábel.

Az iszonyúan rossz talajú kistarcsai pályán – „szerencsére" hasonlón tréningeznek a szentesiek – a vendéggárda rögtön magához ragadta a kezdeményezést. A Szentes nagy mezőnyfölényben focizott, de az eredményesebb játékot a sok apró, bosszantó hiba meggátolta. A 25. percben jobb oldalról, a hazai kaputól mintegy 35 méterre szabadrúgáshoz jutottak a Kurca-partiak. Koncz beívelésére a védők mögül kibújó Gyagya érkezett a legjobb ütemben és fejelt a hálóba, 0–1. A 30. percben Bíró kapus ütközött az egyik kistarcsai játékossal, a megítélt 11-est Béres értékesítette, 1–1. Fordulás után széllel szemben játszott a Szentes, s ez jót tett a társaságnak, hiszen megszűntek a felesleges felívelések, Kislőrinczék a földön tartották a labdát. Az 51. percben Barna Cs. a jobb oldalon lefutotta a védőjét, beadását a hosszú oldalon érkező Kerepeczki bólintotta a hálóba, 1–2.

A 66. percben Koncz szögletét a hosszú oldalon érkező Kádár mintegy 8 méterről kapura fejelte, de a gólvonal előtt 20 centivel Ábel még belepiszkált, így ezt a találatot ő jegyezte, 1–3. Szerencsére még beljebb állt egy védőjátékos, így a játékvezető nem anulálta a gólt.

A Szentes jó fejjátékának köszönhetően szerezte meg idegenben a győzelmet, s nagyon fontos három pontot szerzett. A vendégek végig fölényben futballoztak, vagyis nem volt kérdés, ki nyer.

Török László: – Nem számíthatok a héten Takácsra, Tóth-Kovács térde is megsérült, így ő is kiesik a csapatból. Már csak abban bízhatok, hogy minél kevesebben maradunk, annál erősebbek leszünk...
Jók: Földesi, Újfalusi, ill. Gyagya, Kádár, Ábel.
A forduló további eredményei: Bőcs–Kiskunhalas 7–2, Kazincbarcika–Hajdúböszörmény 5–1, Mátészalka–ESMTK 3–2, Karcag–Baktalórántháza 1–4, Dabas–Vecsés 0–2, Jászapáti–Salgótarján 4–1, Gyula–Putnok 3–0.