Szenvedve nyertek Siposék

| 2004-11-08 | Szélpál László

A női vízilabda OB I-ben a Szentesi VK a BVSC otthonában folytatta jó szereplését. Negyedik győzelmével tartja a lépést a két legnagyobb riválissal, a címvédő Dunaújvárossal, valamint a Domino együttesével.
BVSC–Szentesi VK 8–11 (2–2, 1–1, 3–4, 2–4)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Molnár P.
BVSC: Klimenko – Csavajda 1, Molnár Zs., Takács O., BODOR 2, KISTELEKI O. 2, Ráski 1. Csere: Hőnig 1, Bátori 1, Hári, Hettig. Mb. edző: Tóth Endre.
Szentes: Brezovai – Szabó X. 1, Molnár A., Szremkó, SIPOS 2, Hegedűs 1, TÓTH I A. 3. Csere: Döme (kapus), Dalmády Sz., HUSZKA 3, Pengő, Hevesi 1, Kovács G. Edző: Kozák László.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 10/4. Négyméteresből: 1/1, ill. –.

A meccs előtti taktikai értekezleten Kozák László, a szentesiek edzője felhívta játékosainak figyelmét arra, hogy a BVSC pólósai mennyire agresszívek, milyen sokat úsznak. A figyelmeztetés ellenére az első két negyedben nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak az esélyesebb vendégek. Idegesen, kapkodva játszottak. Tény, hogy nagyon hiányzott a válogatott Kisteleki Dóra, de a gyenge teljesítményre ez nem lehet mentség. Hátul tompák, elöl gyámoltalanok voltak. Nem lelkesen, hanem fölöttébb görcsösen pólóztak. Még szerencse, hogy a fordulás után némiképp megnyugodtak, s ez ezúttal elég volt a két pont megszerzésére. Ez volt az a mérkőzés, amikor csak és kizárólag a győzelemnek lehet örülni...

Kozák László: – Gratulálok a BVSC-nek, nagyon jól játszott, kihasználta a hibáinkat.
További eredmények: Domino-BHSE-Polo–Dunaújvárosi Főiskola 4–6, OSC–Villanó Fókák Kecskemét 4–8.

1. Dunaújváros 6 6 – – 80 – 23 12
2. Domino-Polo 5 4 – 1 72 – 16 8
3. Szentes 5 4 – 1 70 – 26 8
4. BVSC 5 3 – 2 55 – 32 6
5. Eger 5 2 – 3 26 – 39 4
6. Kecskemét 6 1 – 5 25 – 69 2
7. OSC 5 1 – 4 15 – 75 2
8. Vasas 5 – – 5 8 – 71 0