Nehézségek után duplázott a Szentes

| 2004-11-02 | Mádi József

Hazai pályán nyert a labdarúgó NB II-ben a Szentes, amely a Mátészalkát múlta felül.
Szentes–Mátészalka 2–0 (1–0)
Szentes, 350 néző. Vezette: Filus.
Szentes: Bíró – Márics, Kádár, Tóth-Kovács, Gyagya – Mihály (Somogyi), Kislőrincz (Tóth Cs.), Koncz, Kerepeczky (Takács) – Barna, Ábel. Edző: Török László.
Mátészalka: Nagy K. – Szűcs, Illés, Ricsei, Tősér – Varga (Jakab), Balogh J., Jávor, Szakács – Gubacsi, Nagy H. Edző: Tóth Zoltán.
Gólszerzők: Barna, Kislőrincz (11-esből).
Kiállítva: Tősér.

Az előző bajnokin, majd a kupában elszenvedett vereség után Török László, a Szentes trénere úgy döntött, hogy védekezési rendszert vált. A négy, vonalban elhelyezkedő hátvéd kiválóan oldotta meg a feladatot, bár csak két napjuk volt arra, hogy begyakorolják a mozgást. A vendégek kapura veszélytelenek voltak az első félidőben, a hazai gárda mezőnyfölénye pedig a 33. percben érett góllá. Ekkor Márics, Mihály, Kislőrincz volt a labda útja, utóbbi passzából a röviden érkező Barna a hosszúba pörgetett, 1–0. A Mátészalka egyetlen helyzeténél, az 55. percben Bíró óriási bravúrral mentette meg csapatát a góltól. Aztán a 72. percben bebiztosította a Szentes a győzelmét. Takács cselezgetett a 16-oson belül, a harmadiknál buktatták, 11-es. A büntetőt Kislőrincz a jobb alsóba lőtte, 2–0. A vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset, miután Tősért kiállították.
Török László: – A heti nehézségek után örülök a győzelemnek.

Jók: Márics, Tóth-Kovács, Kádár, Barna, ill. Nagy K., Gubacsi, Ricsei.

További eredmények: Hajdúböszörmény–Gyula 1–2, ESMTK– Kazincbarcika 1–4, Salgótarján– Kistarcsa 0–1, Vecsés–Jászapáti 1–0, Kiskunhalas–Dabas 2–3, Baktalórántháza–Bőcs 1–0, Putnok–Karcag 1–2.

1. Baktalórántháza 12 8 4 0 27 – 11 28
2. Vecsés 12 7 5 0 22 – 7 26
3. Jászapáti 12 7 4 1 20 – 12 25
4. Szentes 12 7 3 2 34 – 16 24
5. Dabas 12 6 4 2 22 – 17 22
6. Gyula 12 6 3 3 18 – 13 21
7. Bőcs 12 6 0 6 35 – 22 18
8. Karcag 12 5 3 4 30 – 20 18