Szentes: kudarc Kazincbarcikán

| 2004-10-25 | Mádi József

Háromgólos vereséget szenvedett Kazincbarcikán a Szentes a labdarúgó NB II újabb fordulójában.
Kazincbarcika–Szentes 4–1 (3–1)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Telek.
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Bányai, Sebők – Engi, Odrobéna, Kovács R., Kerekes – Deák (Elek) – Simkó (Badalik), Dávid (Koczka). Edző: Kádár Zsolt.
Szentes: Bíró – Tóth-Kovács, Márics, Tóth Cs. – Mihály (Somogyi), Kádár, Koncz, Ábel – Kislőrincz – Kerepeczky (Takács), Barna. Edző: Török László.

Az eddigi eredménytelenség után mindent egy lapra feltéve három csatárral támadott a Barcika. A 18. percben Engi 19 méterről szánta el magát lövésre, a labda a vetődő Bíró keze és a kapufa között jutott a hálóba, 1–0. A 27. percben Barna megszabadult őrzőjétől, visszagurított Kislőrincz elé, aki egyenlített, 1–1. Alig néhány másodperccel a szentesi gól után jobb oldali támadásból a hosszún Dávid félfordulattal, háttal a kapunak lőtt, a labda pedig a hosszúba jutott, 2–1. A 41. percben újabb hazai támadás futott a jobb oldalon, amelyet követően Dávid a bal alsóba belsőzött, 3–1. A szünet után hiába húzott el 4–1-re Deák találata után a Kazincbarcika, a vendégek játékában akár az egyenlítés is benne volt. Ám Márics szabadrúgását, majd három ziccert is bravúrral hárított a jó napot kifogó hazai hálóőr, Botló.

Török László: – A barcikaiak megérdemelték a sikert.

Jók: Botló, Hanász, Bányai, Sebők, Deák, ill. senki.
További eredmények: Jászapáti–Kiskunhalas 2–1, Hajdúböszörmény–ESMTK 1–2, Gyula–Karcag 3–0, Dabas–Baktalórántháza 1–3, Kistarcsa–Vecsés 0–5, Mátészalka–Salgótarján 3–1, Bőcs–Putnok 3–1.

1. Baktalórántháza 11 7 4 0 26 – 11 25
2. Jászapáti 11 7 4 0 20 – 11 25
3. Vecsés 11 6 5 0 21 – 7 23
4. Szentes 11 6 3 2 32 – 16 21
5. Dabas 11 5 4 2 19 – 15 19
6. Bőcs 11 6 0 5 35 – 21 18
7. Gyula 11 5 3 3 16 – 12 18
8. Karcag 11 4 3 4 28 – 19 15