Csúsztak, másztak, győztek

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2004-10-18 | Mádi József

Magabiztos hazai győzelmet aratott a labdarúgó NB II-ben a Szentes, amely a hajdúböszörményiek ellen ötven percig kettős emberelőnyben jászott.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Szentes–Hajdúböszörmény 4–0 (0–0)
Szentes, 350 néző. Vezette: Nagy L.
Szentes: Bíró – Tóth-Kovács, Márics (Páger), Gyagya – Mihály (Kerepeczky), Kádár, Tóth Cs., Ábel – Koncz (Somogyi) – Barna, Takács. Edző: Török László.
Hajdúböszörmény: Ambrus – Túrzó, Frida, Ivánka, Hortó – Lovas, Fórián, Kocsis, Dobos – Szabadi (Siket), Nagy. Edző: Zolna Lajos.
Gólszerzők: Gyagya, Tóth Cs., Kádár, Takács.
Kiállítva: Hortó, Ivánka.

Egy feljövőben lévő, inkább a védekezésre berendezkedett újonc látogatott a Szentes otthonába. A találkozó hazai szempontból jól indult, igaz, erről egy böszörményi játékos gondoskodott. Az 5. percben Hortó páros lábbal csúszott rá Gyagyára, a bíró kiállította a vendégvédőt, míg a hazai labdarúgó öt perc ápolás után visszatérhetett. Az első félidőben nem tudta kihasználni emberelőnyét a Szentes, mert pontatlanul, a támadásokat középen erőltetve focizott. A lehetőségek így is megvoltak, de azok rendre kimaradtak. A 40. percben Ivánka megkapta a második sárgáját, ő is mehetett zuhanyozni, a Szentesnek pedig egy teljes félideje maradt arra, hogy a kettős emberelőnyt kihasználja.

Az időjárás, a pálya, egyszóval szinte minden segítette a hajdúságiakat – egészen az 55. percig. Ekkor Gyagya méltóképpen válaszolva az őt ért sérelemre, ballal bombázott a bal alsó sarokba, 1–0. Tíz perc múlva Mihály ment el a jobb oldalon, beadását Tóth Cs. a rövidről pörgetett a hálóba, 2–0. A 72. percben ismét a fiatal Mihály volt a feladó, Kádár középen érkezve gurított a hálóba, 3–0. A 77. percben a csereként beállt Kerepeczky jó kiugratás után centerezett, Takács pedig higgadt volt, 4–0.

A Szentes nehezen törte fel a lelkes vednégek védelmét, de az első találat után már nem volt gond

Török László: – Csúsztunk, másztunk, győztünk.

Jók: Bíró, Mihály, Gyagya, ill. Kocsis.
További eredmények: Salgótarján–Kazincbarcika 3–2, Vecsés–Mátészalka 0–0, Kiskunhalas–Kistarcsa 2–1, Baktalórántháza–Jászapáti 1–1, Putnok–Dabas 2–2, Karcag–Bőcs 5–4, ESMTK–Gyula 0–0.