| 2004-09-27 | Mádi József

Ha nem is jó játékkal, de otthonában nyert a Szentes.
Szentes–Salgótarján 3–0 (1–0)
Szentes, 400 néző. Vezette: Bodnár.
Szentes: Bíró – Tóth Cs., Márics, Gyagya – Somogyi (Mihály), Koncz, Kádár, Ábel – Kislőrincz (Tóth-Kovács) – Barna, Takács (Kerepeczky). Edző: Török László.
Gólszerzők: Koncz, Kislőrincz (11-esből), Márics.
Kiállítva: Földi (65. percben).

A 9. percben teljesen váratlanul megszerezte a vezetést a Szentes. Koncz harmincméteres szabadrúgása felgyorsult a vizes talajon, és a kapus lába mellett besurrant a hálóba, 1–0. A masszív nógrádi és a hazai gárda hatalmas, kemény és férfias csatát vívott a középpályán. A szünet utáni első negyedóra is inkább mezőnymunkával telt. A 65. percben Takács első villanása eldöntötte a három pont sorsát. A csatár a vendégek 16-osán belül cselezett, majd Földi gólhelyzetben elütötte, 11-es, és piros lap a hálóőrnek. A büntetőt Kislőrincz a bal sarokba vágta, 2–0. A 80. percben Márics a bal összekötő helyéről, 25 méterről csavart szabadrúgásból a jobb felsőbe, 3–0.

Török László: – A mai meccsen csak a három pontnak tudok örülni.

Jók: Ábel, Gyagya, ill. Jeney, Lakatos, Csépe.
További eredmények: Jászapáti–Bőcs 2–0, ESMTK–Vecsés 0–2, Mátészalka–Putnok 6–0, Kazincbarcika–Baktalórántháza 2–2, Hajdúböszörmény–Kiskunhalas 2–1, Gyula–Dabas 2–2, Kistarcsa–Karcag 1–0.

1. Vecsés 7 5 2 0 14 – 5 17
2. Baktalórántháza 7 4 3 0 16 – 7 15
3. Jászapáti 7 4 3 0 14 – 8 15
4. Gyula 7 4 2 1 10 – 7 14
5. Karcag 7 3 3 1 22 – 8 12
6. Bőcs 7 4 0 3 26 – 13 12
7. Szentes 7 3 3 1 21 – 10 12
8. Dabas 7 3 3 1 12 – 9 12