Győzött a Szentes

| 2004-09-18 | Imre Péter

Tegnap megkezdődött – méghozzá hazai győzelemmel – a szentesi Legrand-kupa férfi vízilabda felkészülési torna.
A nemzetközi tornát Radics Attila, a Legrand Rt. képviseletében – egyébként az egyesület elnökségi tagja is – nyitotta meg. A főszerepet természetesen a csapatok játszották, az első meccsen a Galatasaray – a papírformának megfelelően – fölényes, 13–6-os sikert aratott a Spartak Subotica ellen. A második derbin ismét a „sötét sapkások", vagyis nem a pályaválasztók nyertek, a Novi Sad 14–12-re verte az Oradeát. A fehér sapka becsületét szurkolók nagy örömére a Legrand-Szentesi VK mentette meg, miután végig izgalmas, küzdelmes találkozón 8–5-re múlta felül a Szolnokot. A negyedik negyedben Szebeniék már kifejezetten jól pólóztak.

Eredmények: Spartak Subotica (szerb-montenegrói)–Galatasaray (török) 6–13, Crisul Oradea (román)–Novi Sad (szerb-montenegrói) 12–14, Legrand-Szentesi VK–Szolnoki VSC 8–5 (1–0, 2–3, 3–2, 2–0), a hazai gólszerzők: Németh, Kis I., Szebeni 2–2, Torday, Józsa 1–1.

Program, ma, 10 óra: Szolnok–Oradea, 11.15: Subotica–Novi Sad, 12.30: Szentes–Galatasaray, 16: Subotica–Oradea, 17.15: Galatasaray–Szolnok, 18.30: Szentes–Novi Sad; vasárnap, 9 óra: Novi Sad–Galatasaray, 10.15: Subotica–Szolnok, 11.30: Szentes–Oradea, 15: Novi Sad–Szolnok, 16.15: Galatasaray–Oradea, 17.30: Szentes–Subotica.

Két szentesi pólóssal (Somogyi Balázs és Juhász Zsolt) a soraiban bejutott – csoportmásodikként – a máltai junior Európa-bajnokság legjobb négy csapata közé a magyar válogatott.