Szentesen hatot számoltak a Halasra

| 2004-09-13 |

A Szentes nem bízott semmit sem véletlenre, 17 perc alatt döntött a három pont sorsáról. Igaz, összesen csak „hatot" számolt a Kiskunhalasra a Kurca-parti gárda mégis, nyugodtan állíthatjuk, kiütötte.
Szentes TE–Kiskunhalas 6–0 (5–0)
Szentes, 350 néző. Vezette: Szabó S.
Szentes: Bíró – Márics, Tóth-Kovács T., Kádár, Tóth Cs. (Gyagya) – Somogyi, Koncz, Ábel, Kislőrincz (Kerepeczky) – Barna (Mihály), Takács. Edző: Török László.
Kiskunhalas: Jeszenszki – Várkonyi, Cseri, Balázs, Schwak – Balogh, Gaál (Font), Kárász, Prader – Mészáros, Branthuber. Edző: Schróth Lajos.

Gólszerzők: Barna (2), Kislőrincz, Takács, Gyagya,
A 9. percben Takács kapott jó labdát a jobb oldalon, majd Ábelhez passzolt, két csel után Barnához passzolt, aki 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 1–0. A 12. percben Kádár szöktette Takácsot a jobb oldalon, ő lefutotta a védőket, az alapvonalról visszagurított az ötösre, Kislőrincz jókor érkezett és a léc alá bombázott, 2–0. A 15. minutumban Barna ugratta ki Takácsot, aki a kapus mellett laposan a jobb alsó sarokba passzolt, 3–0. A 17. percben Koncz–Barna összjáték után Koncz középre gurított és 5 méterről Gyagya a kapu közepébe lőtt, 4–0. Bő negyedóra elteltével eldőlt minden, de a gólgyártás folytatódott. A 43. percben Kislőrincz Ábellel kényszerítőzött, kiugratta Barnát, aki higgadtan,a kapus mellett, a hálóba passzolt, 5–0.

Fordulás után sokáig, a vendégek nagy örömére, nem rezdült meg a háló. A szentesi csatárok egészen a hajráig megkegyelmeztek a halasiaknak. A végeredményt a 88. percben állította be a Szentes TE: Somogyi indította a jobb oldalon Takácsot, aki jól adott középre és hosszú oldalon érkező Kerepeczky kilőtte a hosszú sarkot, a játékszer a kapufáról pattant a hálóba, 6–0. A hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten győztek.

Török László: – A három pont sorsát már az első 17 percben eldöntöttük. Bízom a további jó szereplésben.
Jók: Tóth Kovács, Gyagya, Kádár, Barna Cs., ill. senki.

További eredmények: Mátészalka–Bőcs 2–1, Kazincbarcika–Karcag 1–1, Hajdúböszörmény–Putnok 1–3, ESMTK–Baktalórántháza 1–2, Salgótarján–Vecsés 0–2, Kistarcsa–Dabas 1–2, Gyula–Jászapáti 0–0.

1. Vecsés 5 3 2 0 10 – 4 11
2. Jászapáti 5 3 2 0 11 – 7 11
3. Baktalórántháza 5 3 2 0 8 – 5 11
4. Dabas 5 3 1 1 9 – 6 10
5. Gyula 5 3 1 1 6 – 5 10
6. Bőcs 5 3 0 2 24 – 10 9
7. Karcag 5 2 3 0 20 – 6 9
8. Szentes 5 2 3 0 17 – 8 9