Ellentétes félidők

| 2004-08-30 | Szélpál László

A labdarúgó NB II-ben az esélyesebb Szentes csalódást okozott szurkolóinak, kétgólos vezetés után csak egy ponttal gazdagodott a Putnok ellen.
SzentesPutnok 2–2 (2–0)
Szentes, 300 néző. Vezette: Filus.
Szentes: Váradi – Márics, Tóth-Kovács, Gyagya – Kádár – Tóth Cs. (Ábel), Koncz, Kislőrincz, Somogyi (Kerepeczki) – Barna Cs., Takács. Edző: Török László.
Putnok: Bartos (Csorba) – Nagy, Földvári, Martis, Tóth D. – Boszák (Lázár), Szoboczki, Kiss, Gál – Koszta, Tóth G. (Pelyhe). Edző: Földesi Károly.
Gólszerzők: Barna Cs., Tóth Cs., ill. Gál, Lázár.

A legutóbbi, Karcag elleni idegenbeli 3–3 után elégedetlen volt csapata teljesítményével Török László edző. A szentesi játékosok arra törekedtek, hogy győzelemmel kiengeszteljék a trénert. Erre remek alkalom mutatkozott a nem túl acélos Putnok ellen.

Nem kezdett valami fergetegesen a Szentes, de azért uralta a játékot. Nem tartotta nagy nyomás alatt a vetélytárs kapuját, de ennek ellenére a 25. percben megszerezte a vezetést: Kislőrincz két csel után Barnához passzolt, aki 8 m-ről betalált, 1–0. A következő gólra sem kellett sokat várni. A 37. percben Tóth-Kovács adta középre a labdát, Tóth Csaba pedig mindenkit megelőzve 4 m-ről fejjel juttatta a játékszert a putnoki kapuba, 2–0.

A fordulást követően a Kurca-parti drukkerek abban bíztak, hogy kedvenceik gyorsan szereznek még egy gólt, amivel aztán el is dől a három pont sorsa. Sajnos nem így történt, a gól az érkezett, csak éppen a Szentes kapujában kötött ki a labda. A 60. percben Gál irgalmatlanul nagy gólt ragasztott kapásból 16 m-ről Váradi kapujába. Ez csak a kezdett volt, az igazi döbbenet a 78. percben következett be: ekkor Márics haza akarta adni kapusának a labdát, azonban nem értette meg egymást a két játékos, a labdára Lázár lecsapott és egyenlített, 2–2.

Török László: – A szünet után lélekben az öltözőben maradt a csapat, amely ekkor értékelhetetlen teljesítményt nyújtott. Baktalórántházán megpróbálunk javítani.

Jók: Kádár, Tóth-Kovács, ill. Kiss, Gál, Tóth G.
További eredmények: Salgótarján–Baktalórántháza 1–2, Mátészalka–Jászapáti 1–2, Kazincbarcika–Dabas 2–2, Vecsés–Kiskunhalas 2–2, Hajdúböszörmény–
Bőcs 2–4, ESMTK–Karcag 1–6, Gyula–Kistarcsa 2–1.

1. Gyula 3 3 0 0 6 – 3 9
2. Jászapáti 3 2 1 0 8 – 6 7
3. Baktalórántháza 3 2 1 0 4 – 2 7
4. Bőcs 3 2 0 1 15 – 6 6
5. Karcag 3 1 2 0 9 – 4 5
6. Szentes 3 1 2 0 9 – 6 5
7. Vecsés 3 1 2 0 6 – 4 5