Szremkó gólja döntött

| 2003-12-15 | Szélpál László

A női vízilabda OB I középszakaszának első fordulójában a harmadik helyen álló Hungerit-Szentesi VK nagy csatában győzte le a Polo SC-t.
Hungerit-Szentesi VK–Polo SC 6–5
(0–2, 3–1, 2–2, 1–0)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Schlosser.
Szentes: VARGA Z. – Vér 1, Makra 1, Hőnig, Molnár A., SZREMKÓ 3, Ádám. Csere: Huszka 1, Kovács G., Tóth I A. Edző: Pengő László.
Polo SC: SZÉP – Péteri 2, Beck, Györe A. 1, Bak, KISS A. 2, Szentkereszti. Csere: Vas. Edző: Györe Lajos.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/3.

A Szentes válogatottja, Szremkó Krisztina szerezte csapata győztes gólját. Fotó: Tésik Attila
Bevallottan tartott a találkozótól Pengő László, a Szentes trénere. A meccs előtt elmondta, mindegy, hogy milyen játékkal, de mindenképpen győzelmet vár együttesétől. Jóslata bevált, a Polo SC ugyanis lényegesen jobban pólózott, mint a három héttel ezelőtti, a fővárosban lejátszott alapszakaszbeli meccsen, melyet Molnár Anették 11–8-ra megnyertek.
Györéék ezúttal sokkal fegyelmezettebben játszottak, jól védekeztek, ezzel pedig jelentősen megnehezítették az esélyesebb házigazdák dolgát.

Az igazsághoz tartozik, a hungeritesek rosszul lőttek, gyenge százalékban értékesítették a fórokat, viszont az emberhátrányos szituációkat kiválóan kezelték. Az érdem elsősorban a jól védő Varga Zitáé. Ez azonban még nem lett volna elegendő a győzelem kivívására, ahhoz kellett Szremkó Krisztina higgadtsága is. A válogatott center 5–5-ös állásnál, másfél perccel a találkozó vége előtt szerezte meg a győztes találatot, 6–5.
A szentesiek szerdán 18 órakor Egerben folytatják bajnoki szereplésüket.
Pengő László: – Rossz játékkal is tudtunk nyerni.
Györe Lajos: – Hősiesen küzdöttünk, egy döntetlenszagú mérkőzést vesztettünk el a saját hibáink miatt.

További eredmények: Vasas–BVSC 13–4, Dunaújvárosi Főiskola–ZF Eger 12–4.

1. Dunaújv. Főisk. 12 12 – – 246 – 28 24
2. Vasas 12 11 – 1 222 – 40 22
3. Szentes 12 10 – 2 171 – 61 20
4. Polo SC 12 8 – 4 135 – 91 16
5. BVSC 12 7 – 5 109 – 89 14
6. ZF Eger 12 6 – 6 88 – 111 12
A csapatok magukkal vitték az alapszakaszban elért valamennyi eredményüket.