Szegeden verték a Ceglédet
 Két pont a férfi pólóshétvége megyei mérlege

| 2003-12-15 | Szélpál László

Két nap alatt négyszer szállt vízbe a férfi vízilabda OB I-ben a két Csongrád megyei csapat. A Szeged az Újpest elleni vereség után a Ceglédet könnyedén győzte le. A Szentes szombaton az OSC, vasárnap pedig a BVSC vendégeként szenvedett – utóbbitól megalázó – vereséget.

UTE-Taxi 2000–Szeged Beton 11–8
(3–1, 3–3, 3–2, 2–2)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 200 néző. Vezette: Juhász, Vojvoda.
Újpest: Áts – BENCZUR 2, Kovács R. 1, DÁVID 2, Varga D. 1, FERKÓ 1, Fábry 1. Csere: Máthé, Maklári, Kéri 1, Kotsidis 1, Hangody 1. Edző: Petrovics Mátyás.
Szeged: BARÁT – Varga P. 1, Pataki 1, Molnár P. 1, Plézer 1, Szűcs 1, TORDAY 2. Csere: Varga I. 1, Várhegyi, Szabó N., dr. Török, Munkácsy. Edző: Horváth Viktor.
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 9/3. Négyméteresből: 1/0, ill. –.

Pontosan úgy kezdődött a mérkőzés, mint a Ferencvárossal szembeni szegedi kupavisszavágó. Motiváltabbnak tűntek a lilák, gyorsabban, pontosabban szőtték támadásaikat, agresszívebben védekeztek. A vendégek tompán pólóztak, még lövőhelyzetbe is alig jutottak. A 6. percben már 3–0-ra vezettek, még szerencse, hogy a negyed legvégén Varga Péter előnyből szépített, 3–1. A második hét percre feljavult a Beton, az előző prudukciónál nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, ami gólokban is mérhető volt. Előbb Pataki talált be közelről, aztán pedig Szűcs bombája akadt be, 3–3.

Egy-két furcsa játékvezetői ítélet következtében ez az idilli állapot nem tartott sokáig, a több sérült játékossal vízbe szálló Szeged a harmadik hét perc közepén már ötgólos hátrányba került, 9–4. Ekkor úgy nézett ki, súlyos vereséget szenvednek a Tisza-partiak, azonban sikerült megint felkapaszkodniuk, Plézer és Molnár Péter találatával felzárkóztak 9–6-ra. Csakhogy egy-két fegyelmezetlenség, valamint a hazaiakat segítő néhány játékvezetői ítélet – meg nem adott szegedi büntető, a vendégeket sújtó, mosolyt fakasztó kiállítások – következtében a betonosok nem gondolhattak komolyan az előzetesen remélt pontszerzésre, 11–8.

Horváth Viktor:
– A két csapat között nincs háromgólnyi különbség.

OSC-British Knights– Legrand-Szentes 12–6
(3–1, 4–1, 2–3, 3–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Bors, Székely B.
OSC: KARDOS – Alibán 2, Mányai 2, Ibolya 1, BÉKÉSI 2, BEREZVAI 3, TIBA 2. Csere: Hábetler, Lutter, Ürögi, Keszthelyi B., Barna, Hirbek. Edző: Keszthelyi Tibor.
Szentes: Gál – Zentai, Kis I., Berki 1, SZEBENI 2, Vígh, Juhász E. 1. Csere: Újházi (kapus), Jihász Zs., SZÉNÁSZKY 2, Lavrisinyec, Kameneckij, Pellei, Hyc. Edző: Komlósi János.
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 6/2. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Akárcsak a legutóbbi idegenbeli mérkőzésen, Egerben (7–7), ezúttal is bravúrra készült a Szentes. A reménykedés aztán sokáig nem tartott, mert bár az OSC vezetését Szebeni akciógólja kiegyenlítette, utána egy időre „elhallgattak" a vendégek. A házigazdák sorozatban kapták a fórokat, amelyekkel remekül sáfárkodtak; hatból négyet értékesítettek, ezzel szemben a szentesiek csak 2/0-ás szériát tudtak felmutatni. Elsősorban ennek köszönhető, hogy két negyed után már 7–2 állt az eredményjelzőn. A Kurca-partiak a háló helyett inkább a kapufa állagát és Kardos kapus tudását tesztelték.

A fordulást követően két gyors találattal 7–4-re felzárkóztak a szentesiek, megcsillant a remény a még közelebb kerülésre, de ebből végül nem lett semmi. Pláne úgy, hogy a rutinos Berkit a 18. percben végleg cserével – egy bírói ítélet után az ég felé emelte két kezét – kiállították. Bár tetemes előnyre tett szert az OSC, a vendégek nem adták fel, de a beteg Somogyi nélkül nem lehettek vérmes reményeik a jó napot kifogó fővárosiak ellen.
Komlósi János: – A meccs elején kihagytuk a helyzeteinket, utána meg csak futottunk az eredmény után.

Szeged Beton VE– Cegléd 10–5
(3–1, 2–1, 3–0, 2–3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Bátori, Madarasi.
Szeged: BARÁT – VARGA P. 2, Pataki 2, MOLNÁR P. 2, Plézer 1, Szűcs 1, Torday 1. Csere: Varga I., Várhegyi, Szabó N., dr. Török 1, Görög, Munkácsy, Fáy (kapus). Edző: Horváth Viktor.
Cegléd: Kuna – ZSARKÓ 2, Cagalinec, Dongó T. 1, Korbuly, Molnár Á., Haufe 2. Csere: Cochovan, Ványi, Pieskó, Jankovics, Gáti (kapus). Edző: Bóbis Károly.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 8/1. Négyméteresből: –, ill. 1/1.

Török Tibor (labdával) a jó védekezés mellett még gólt is szerzett a Cegléd ellen. Fotó: Gyenes Kálmán
Már a 29. másodpercben betalált Molnár Péter, ezzel mintegy megadva az alaphangot a parádés folytatásra. Bár igyekeztek a vendégek, de a lényegesen gyorsabb, határozottabb, motiváltabb hazaiakkal képtelenek voltak lépést tartani. Plézerék pompás gólokkal szórakoztatták a közönséget, ráadásul ezúttal a kiválóan védő Barát vezérletével az emberhátrányos védekezés is hatásosnak bizonyult. Egyre csak nőtt a két csapat közötti különbség, emiatt a hazai tréner azt a bátorságot is megengedhette magának, hogy újoncot avasson a 18 esztendős Fáy Endre kapus személyében. Végre egy olyan mérkőzés, amelyen egy percig sem kellett idegeskedniük a Szeged Betonért szorítóknak.
Horváth Viktor: – Örülök, hogy sikerült magabiztos győzelmet aratnunk.
BVSC-Brendon– Legrand-Szentes 20–1
(3–0, 5–0, 6–0, 6–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi úti uszoda, 50 néző. Vezette: Székely Z., dr. Fekete.
BVSC: NAGY V. – CZIGÁNY 2, Szabó G., Gulyás 2, Kis G. 2, NÉMETH ZS. 4, Nitsovits 1. Csere: Dabrowski 1, Nyéki 1, Decker 1, dr. Varjas 2, Gór-Nagy 2, Zoufal 2. Edző: Gerendás György.
Szentes: Gál – Szénászky, Szebeni, Kis I., Berki, Lavrisinyec, Juhász E. Csere: Zentai 1, Kameneckij, Vígh, Pellei, Juhász Zs., Hyc T., Újházi (kapus). Edző: Komlósi János.
Gól – emberelőnyből: 1/1, ill. 8/1.

Az előző napi vereség után túl sok jóra nem számíthatott a Szentes a BVSC otthonában. Arra azért senki sem gondolt, hogy 28 perc játék alatt mindössze egyetlen gólra lesz csupán képes, nem beszélve arról, hogy a kapujába hússzor kerül a labda... A gólok túlnyomó részét lefordulásból szerezték a vasutasok. A vendégek erőltették a centerjátékot, de mert a bejátszások pontatlanok voltak, máris fordultak a házigazdák. A többit meg már tudják. Az idény messze leggyengébb teljesítményét nyújtották Szebeniék.

Komlósi János: – No comment...

További eredmények: Vasas–BVSC 9–3, Honvéd–FTC 9–6, Eger–Cegléd 6–5, Szolnok–Szent István Egyetem SE-Ybl 3–7, Vasas–Szolnok 20–3, Honvéd–Eger 17–7, Újpest–OSC 5–5, Szent István Egyetem SE-Ybl–FTC 5–15.

1. Vasas 10 10 – – 136 – 40 20
2. Honvéd 10 9 – 1 139 – 62 18
3. FTC 10 8 – 2 110 – 57 16
4. BVSC 10 8 – 2 99 – 46 16
5. Újpest 10 6 1 3 88 – 76 13
6. OSC 10 4 2 4 75 – 95 10
7. Eger 10 3 2 5 65 – 91 8
8. Szeged 10 4 – 6 64 – 100 8