Elmaradt pontszerzések
 A Legrand az Újpesttől, a Szeged az Egertől kapott ki

| 2003-12-01 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I nyolcadik fordulójában nem termett babér a Csongrád megyei csapatoknak. Hiába vezetett a Legrand-Szentesi VK az Újpest ellen, a vége háromgólos vereség lett, a Szeged Beton VE pedig az egri uszodából távozott lógó orral.
Legrand-Szentesi VK–Újpest 8–11
(2–1, 4–3, 1–4, 1–3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Székely Z., Székely B.
Szentes: Gál – SOMOGYI 3, BERKI 1, Juhász E., Szénászky 1, Kis I. 1, Szebeni 1. Csere: Bernstein (kapus), Lavrisinyec 1, Juhász Zs., ZENTAI, Kameneckij. Edző: Komlósi János.
Újpest: Áts – Benczúr 1, MÁTHÉ, KOVÁCS R. 4, Dávid 1, Kéri, Fábry. Csere: VARGA D. 4, Maklári, Kotszidisz 1, Hangody, Ferkó, Ferenczy. Edző: Petrovics Mátyás.
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 13/5. Négyméteresből: –, ill. 1/1.
Kipontozódott: Lavrisinyec (22. p.), Benczur (24. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Szebeni (21. p.)

Somogyi jól és erdményesen pólózott, a Szentes azonban kikapott. Fotó: Tésik Attila
A vendég Újpest kezdte jobban a mérkőzést, megszerezte a vezetést is, 0–1. A Kurca-partiak Somogyi és Kis góljaival fordítottak, s ezt követően már az történt a medencében, amit Komlós János taníványai akartak. A házigazdák részéről sorrendben Szebeni, Lavrisinyec, Somogyi és Szénászky voltak a gólszerzők, így a második 7 perc hajrájára már 6–3-ra meglépett a Szentes. Ekkor úgy tűnt, még a legnagyobb bravúr, a győzelem is sikerülhet. Az együttesek 6–4-gyel fordultak és sajnos ezután – talán stílszerűen – a mérkőzés menetében is hatalmas fordulat következett. A Legrand pólósai három emberelőnyös helyzetet is elpuskáztak, míg az Újpest ezeket a lehetőségeket általában kihasználta ebben az időszakban. A harmadik negyed végére, a negyedik elejére Lavrisinyec és Szebeni is kipontozódott, velük két kulcsjátékost veszített a Szentesi VK. Ezt kihasználva a lilák fordítottak és megnyerték az összecsapást. A játék, vagy legalábbis három negyed képe alapján Somogyiék rászolgáltak volna az egyik pontra.

Komlósi János:
– Hat–hármas vezetés után nem szabad kiengedni a kezünkből a mérkőzést, még az Újpest ellen sem.

Egri VK– Szeged Beton VE 7–6
(4–2, 1–2, 2–1, 0–1)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Eger, Bitskey uszoda, 500 néző. Vezette: Juhász, Németh.
Eger: JÁSZBERÉNYI – Csányi Gy., Ágner, Hegedűs 1, ÉLES 2, Seress, Bálint. Csere: PETIK 4, Tóth P., Kiss L., dr. Bene. Edző: Tóth Kálmán.
Szeged: Barát – Torday, Varga P., SZABÓ N. 3, Molnár P. 1, Plézer, SZŰCS 2. Csere: Varga I., Várhegyi, Pataki, dr. Török. Edző: Horváth Viktor.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 9/4.

A vendéggárda edzője, Horváth Viktor immár a negyedik idényét tölti a Szeged kispadján. Ez idő alatt a bajnokságban még egyetlen egyszer sem szenvedett vereséget vidéki együttestől csapata. Mi más lehetett volna a cél, minthogy ezt a nagyszerű sorozatot folytatni annak az Egernek az otthonában, amely a mostani szezonban jócskán elmaradt a várakozástól. Nem a véletlen műve, hogy néhány héttel ezelőtt edzőt is váltottak. Nem titkolták, nyerni szeretnének, akárcsak a szegediek, akik azt is bizonyítani akarták, a Fradi elleni LEN-kupa diadal, nem a véletlen számlájára írandó.

A vidéki rangadót sokkal jobban kezdte az Eger. A nyáron a Szegedből igazolt Éles már a 19. másodpercben bevette Barát kapuját. A folytatásban is lendületesebb maradt a hazai együttes, motiváltabbnak tűnt. A Beton Molnár és Szűcs előnyből szerzett találataival 2–2-ig tartotta ugyan a lépést, de már ekkor sem emlékeztetett a csapat játéka a Ferencvárossal szemben nyújtott produkcióra. Fegyelmezetlenségek, rossz váltások sorozata, dekoncentráltság jellemezte a vendégek teljesítményét, 4–2.

Szerencsére a második negyedtől feljavult a betonosok védekezése, Szűcs és Szabó N. góljával utol is érték a házigazdákat (4–4), de ezen a napon hiányzott az a plusz, ami az FTC ellen megvolt. Petik nevét egy időre biztos megjegyezték, az egriek 5-öse, mintha lőgyakorlaton lett volna, úgy vagdosta a szegedi kapuba a labdát. Négy góljával szinte a hátán vitte együttesét, 7–5.

A záró negyed első felében a triplázó Szabó N. közelebb hozta a vendégeket, akik ekkor még akár a győzelem kicsikarásában is bízhattak. A vége azonban az lett, nem hogy két pontot, hanem még egyet sem szereztek. Pedig éppenséggel volt rá lehetőségük, csakhogy az ujját törő Pataki passzolás helyett Jászberényibe bombázott, kétszer pedig támadásban elveszítették a labdát... Maradt 7–6 az Eger javára.
A vendégek számára figyelmeztető a vereség; hiába várják háromgólos előnnyel a szombati LEN-kupa nyolcaddöntőt, az Egerben mutatott játékkal nem valószínű, hogy tovább tudnak lépni a Fradival szemben.
Tóth Kálmán: – Remek meccsen egy jó Szegedet sikerült legyőzni. A Betonnak sok sikert kívánok a LEN-kupában.