Az első helyről várja a tavaszt a Makó

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2003-11-24 | Mádi József

Rangadót nyert és ezzel – no meg a Gyula döntetlenje után – őszi első lett a labdarúgó NB II-ben a Makó. A Szentes Soroksáron vereséggel búcsúzott az idénytől.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Soroksár–Szentes 2–1 (0–0)
Soroksár, 250 néző. Vezette: Böröczi.
Soroksár: Frank – Németh N., Elekes Zs., Móra, Nagy B. – Tóth A., Biliczki (Szimcsák), Kovács H., Babó (Lán) – Páczi, Czipper. Edző: Elekes József.
Szentes: Kolláth – Keller, Tóth Cs., Gyagya, Fajkusz – Kerepeczky, Mátyás (Nana), Szabó T., Taskovics (Nyerges) – Szarvas, Ábel. Edző: Bozóki Zoltán.
Gólszerzők: Szimcsák, Németh N., ill. Szarvas. Kiállítva: Tóth Cs.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, két komolyabb hazai helyzettel. Előbb a 32. percben Czipper elé került a labda, a támadó lőtt, Kolláth pedig magabiztos volt. Alig öt perc múlva ismét a két, már említett játékos csatája következett, ám Czipper lesgyanús pozícióban megeresztett bombájánál újra Kolláth győzött. A játékrészben a Szentes nem igazán veszélyeztette a soroksári kaput. A 47. percben Tóth Csaba a saját büntetőterületén belül elcsúszott, kézzel ért a háló felé csorgó labdához. Kiállítás, 11-es, de Németh lövése Kolláthról kis sem pattant.

Az 58. percben vezetéshez jutott az emberhátrányban lévő vendéggárda. Szarvas a bal oldalon tört előre, és 17 méterről kilőtte a rövid sarkot, 0–1. A Soroksár fokozta a nyomást, és a 76. percben egyenlített. Szimcsák 25 méteres lökete megpattant egy védőn, a labda pedig a léc mellett vágódott a hálóba, 1–1. A 88. percben, egy szögletet követően fejjel Németh N. elé került a játékszer, a védő pedig kapásból, 15 méterről a léc alá tüzelt, 2–1.

Bozóki Zoltán: – Jól küzdöttünk, nem érdemeltünk vereséget.
Jók: Németh N., Czipper, ill. Gyagya, Kolláth.

Makó–Mátészalka 2–1 (0–1)
Makó, 500 néző. Vezette: Vad II L.
Makó: Czirbus – Sümeghy (Fábián), Dálnaki, Magyar, Kazán – Gyenes, Szilvási (Kondacs), Varga, Kis K. – Hadár, Zakar (Brakszatórisz). Edző: Kolozsvári János.
Mátészalka: Nagy K. – Balogh Gy., Ricsei, Unchiás, Illés Gy. (Szabó Z.) – Szender (Szilágyi), Balogh J., Orosz, Sipos (Oláh) – Marcsek, Lehoczky. Edző: Virovecz Pál.
Gólszerzők: Zakar Szabolcs, Gyenes, ill. Illés Gy.

A makói védelem jól állt a lábán a rangadón. Fotó: Karnok Csaba
Már a negyedik percben gólt szerzett a Makó, ám Hadár fejese után – ki tudja, miért? – a bíró nem középkezdést, hanem szabadrúgást ítélt. A 12. percben Kis szabadrúgása centikkel ment el a léc fölött. Ezután három vendéglövés következett, harminchárom százalékos eredményességgel. Előbb Orosz lépett ki a védők közül, a 16-oson belülről lőtt, Czirbus védett, majd Lehoczky csapott le Dálnaki luftja után a labdára, ám „eltörte" a lövést. A 32. percben Illés 28 méteres szabadrúgása után a labda a védők és a támadók közt lepattanva a hálóban kötött ki, 0–1.

A szünet előtt ismét Czirbus hárított, újra Illés próbálkozását. A 47. percben Sipos beadásánál Szender közelről lőtt, Czirbus bravúrral tisztázott. Hadár két eredménytelen fejese között – előbb a 48. percben, majd a 74. percben bólinthatott kapura, ám mindkétszer hibázott – a 70. percben egyenlített a Makó. Kis futott el a bal oldalon, a védők fölött átívelt labdáját pedig Zakar a hosszúba csúsztatta, 1–1. A 93. percben Varga két „préscselt" követően Gyenes elé passzolt, a középpályás pedig éles szögből a rövid felsőbe tüzelt, 2–1.

Kolozsvári János: – Arra számítottam, hogy ilyen éles meccset játszunk, de arra nem, hogy kiélezett helyzetben szerezzük meg a győzelmet, amelyet a szívműtéten átesett doktorunknak, Széll Tamásnak ajánlunk.
Jók: Czirbus, Kis K., Varga, Gyenes, ill. Unchiás, Orosz.

További eredmények: Kistarcsa–Sátoraljaújhely 5–1, Gyula–Karcag 3–3, Putnok–BVSC 5–0, Baktalórántháza–Kazincbarcika 2–1, Kiskunhalas–Salgótarján 0–1, Orosháza–Vecsés 2–0.