Öröm és bánat a hajrában
 Molnár Péter gólja megkönnyebbülést okozott

| 2003-11-10 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I 6. fordulójában felemásan szerepeltek a Csongrád megyei csapatok. A Szeged Beton VE a hajrában szerzett találattal nyert, a Legrand-Szentesi VK viszont az akkor kapott góllal vereséget szenvedett.
Szeged Beton VE–Szt. István Egyetem 8–7 (2–0, 3–3, 1–0, 2–4)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Horváth Cs., Móni.
Szeged: BARÁT – VARGA P. 2, Szabó N. 1, Torday 1, MOLNÁR P. 1, Plézer 1, Szűcs 1. Csere: Varga I., Pataki, DR. TÖRÖK 1, Munkácsy. Edző: Horváth Viktor.
Sz. István Egyetem: LACZÓ – TÓTH F. 3, Povázai, Hajós 1, Cseh 1, Müller, Jókuti. Csere: Vogel, Márton, Szabó G., DR. SZABÓ Z. 2, Helenbai. Edző: Martinovics György.
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 11/5. Négyméteresből: 1/0, ill. –.

A szegedi Varga Péter (jobbról) két góllal vette ki részét csapata győzelméből. Fotó: Gyenes Kálmán
A nyáron jelentősen megerősödött újonc elleni csatát nem intézhette el egyetlen kézlegyintéssel a LEN-kupa nyolcaddöntőjében is érdekelt Szeged. A Tisza-partiak számára mindenképpen figyelmeztető jel volt, hogy a hétközi fordulóban a fővárosiak 7–7-es döntetlent értek el Szentesen.

Különösebb izgalmak nélkül kezdődött a mérkőzés. A jóval esélyesebb hazaiak az első negyedben Szűcs és Torday találatával biztos vezetésre tettek szert. A második hét perc elején dr. Török távoli bombagóljával idejekorán eldőlni látszott a két pont sorsa, 3–0. Ez egészen a negyedik negyed közepéig így is volt, hiszen a betonosok már vezettek 5–2-re, 6–3-ra, majd 7–4-re. Ekkor azonban történt valami.

Az addig csak előnyből betaláló vendégek Hajós és a kétszeres Európa-bajnok Tóth Frank akciógóljával felzárkóztak 7–6-ra. Az utolsó perc elején fórhoz jutottak az egyetemisták és ki más, mint az egykori szegedi, a pólót egyszer már abbahagyó dr. Szabó Zoltán révén ki is egyenlítettek, 7–7. Huszonhárom másodperccel a végső dudaszó elhangzása előtt a Szeged is előnyhöz jutott. Vészesen fogytak a másodpercek, már csak nyolc volt vissza, amikor Molnár Péter a jobb szélről a kapu jobb oldalába zúdította a labdát, 8–7.

Horváth Viktor: – Sérülésektől sújtott csapatom a végére elfáradt, de így is sikerült megnyernie az izgalmas mérkőzést.

Martinovics György: – Örömmel tölt el, hogy a Szegednek mindenfajta segítséget igénybe kellett vennie a győzelméhez.

Cegléd–Legrand-Szentes 7–6 (1–3, 1–1, 2–0, 3–2)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Cegléd, 100 néző. Vezette: Németh, Füzesi.
Cegléd: KUNA – ZSARKÓ 3, Dongó 1, Molnár, Haufe, CAGALINEC 1, Jankovics. Csere: Korbuly, PIESKÓ 2. Edző: Bóbis Károly.
Szentes: Újházi – SZÉNÁSZKY 1, Szebeni 1, Lavrisinec, Pellei, BERKI 1, SOMOGYI 2. Csere: Kis I., Kameneckij 1, Vígh. Edző: Komlósi János.
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 9/4. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1.

A meccs elején még semmi jel nem mutatott arra, hogy a Szentest kellemetlen meglepetés érheti Cegléden. Berki, Szénászky és Somogyi góljával 3–1-re hozta a Legrand az első negyedet, majd a következő hét perc elején Szebeni értékesített négyméteresével már 4–1-re is vezetett. Ettől kezdve viszont a vendégek sorozatban hagyták ki az emberelőnyöket; az egykori válogatott Kuna kapus fantasztikus formát mutatott, ziccerek sokaságát védte. Ennek az lett a következménye, hogy a negyedik negyed közepére a Cegléd 5–4-re fordított. Kameneckij egyenlített, majd másfél perccel a vége előtt ez Somogyinak is sikerült, 6–6. Az utolsó támadást emberfórban a házigazdák vezethették, mindössze egyetlen másodperc volt hátra, amikor az exszegedi Zsarkó István bedobta a hazaiak győztes gólját. A balszerencsés Szentes egy már megnyertnek hitt mérkőzést veszített el.

Bóbis Károly: – Nagyon vártuk már ezt a győzelmet, amely remélem, erőt ad a további jó szerepléshez.
Komlósi János: – Négy-egy után kétnegyednyi időn át nem dobtunk gólt, és a végén szerencsénk sem volt.

A forduló további eredményei: FTC–OSC 13–4, Szolnok–BVSC 4–9, Újpest–Eger 10–6, Vasas–Honvéd 13–12.

1. Vasas 6 6 – – 79 – 128 12
2. Honvéd 6 5 – 1 79 – 42 10
3. FTC 6 5 – 1 69 – 33 10
4. BVSC 6 5 – 1 54 – 31 10
5. Újpest 6 4 – 2 54 – 47 8
6. Szeged 6 3 – 3 38 – 68 6
7. OSC 6 2 1 3 48 – 62 5
8. Eger 6 1 1 4 38 – 56 3