Bány tizenegyesével nyert a Makó

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2003-11-10 | Mádi József

Egy győzelemmel és egy vereséggel zárták az NB II-es fordulót a megyei labdarúgócsapatok. A Makó Baktalórántházán nyert, míg a Szentes Kiskunhalason kikapott.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Baktalórántháza–Makó 1–2 (0–1)
Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Bukovics.
Baktalórántháza: Petranics – Bognár, Deák, Kiss G. – Rakóczi, Miskolczi, Illés L., Minyin – Török (Gdovin), Seres (Komi) – Ádámszky. Edző: Madalina György.
Makó: Kovács K. – Sümeghy, Dálnaki, Magyar, Kis K. – Gyenes, Varga (Kondacs), Bány, Fábián – Patkós (Brakszatórisz), Hadár (Zakar). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Ádámszky, ill. Patkós, Bány (11-esből).

Az első tíz perc igen mozgalmas játékot hozott. A hazaiak négy szöglettel, míg a Makó három szabadrúgással jelezte, hogy győzni szeretne. A 14. percben Fábián passzolt Hadárhoz, aki kiugratta Patkóst, a vendégek támadója pedig a kifutó kapus mellett gurított a hálóba, 0–1. Ezután Fábián lőtt 13 méterről gyengén, majd Gyenes jobb oldali beadását Fábián az oldalhálóba tüzelte. A másik oldalon Kovácsnak kétszer akadt fontos dolga, hiszen előbb Minyin közeli lövését, majd Illés távoli próbálkozását hárította remekül. A 70. percig jól állta a baktai egyenlítési kísérleteket a Makó. Ekkor azonban egy bedobás után Komihoz került a labda, aki beadott, Ádámszky pedig Kovács felett átperdítve a kapufa segítségével egyenlített, 1–1. A 87. percben Zakart Deák fejbe rúgta, a 11-esből pedig Bány szerencsével megszerezte a győztes gólt, 1–2.

Kolozsvári János: – Aki korán kel, nem aranyat, hanem három pontot nyer. Nekünk ez a siker most nagyon fontos volt.

Jók: Petranics, Illés L., Ádámszky, ill. Kovács K., Dálnaki, Magyar, Hadár, Kis K.

Kiskunhalas–Szentes 1–0 (0–0)
Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Czeglédiné.
Kiskunhalas: Jeszenszky – Várkonyi, Duzmath, László, Balogh, Minárik – Cseri (Szabó L.), Szigeti – Lukács, Gyimesi, Sidó. Edző: Schróth Lajos.
Szentes: Bíró – Keller, Kerepeczky, Gyagya, Fajkusz – Mátyás, Tóth Cs., Szabó T., Pálfi – Szarvas, Ábel. Edző: Bozóki Zoltán.
Gólszerző: Balogh.
Kiállítva: Pálfi.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a hajrában inkább vendéghelyzetekkel. A 30. percben Szabó T. 25 méteres szabadrúgását a kapus megfogta. A 45. percben Szabó T. szöglete után Gyagya bólintott kapura, a felsőbe tartó labdát Jeszenszky óriási bravúrral tolta szögletre. Az 50. percben Pálfi kakaskodott ellenfelével, a partjelző beintésére Czeglédiné kiállította a szentesit. Ezek után némi mezőnyfölényre tett szert a Halas. A 67. percben Bíró hárított egy kapu előtti kavarodást követő lövést. A 74. percben újra tömörülés volt a szentesi kapu előtt, Balogh pedig a lábak között a hálóba gurított, 1–0. Az utolsó tíz percben feljebb tolta állásait a Szentes, de gólt szereznie és egyenlítenie nem sikerült.

Bozóki Zoltán: – A kiállítás eldöntötte a találkozót.

Jók: Balogh, Szigeti, Duzmath, ill. Keller, Ábel.