Iksz a rangadón

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2003-11-05 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I/B legutóbbi fordulójában Csongrád megyei rangadót játszottak. A találkozón nem bírt egymással a Bertók SC Szentes és HVSC-Vakesz, döntetlennel ért véget a mérkőzés.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Bertók SC Szentes–HVSC-Vakesz 8–8 (2–2, 2–1, 1–1, 3–4)
OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Vajda, Kiszelly.
Bertók SC: Orosz L. – Zentai, MELKHUN 2, dr. Bertók Gy. 1, BERTÓK ZS. 1, PITI 4, Orosz R. Csere: Szabó Roland, Kiss B., Czirok, Törőcsik, Bíró, Juhász, Tímár. Edző: Pásztor Antal.
HVSC: Szegi Z. – Szegi D., HORVÁTH Á. 2, Benyhe Kis 1, HORVÁTH G. 2, Vékony 1, VARGA Á. 2. Csere: Avar, Donauer, Herczeg, Király, Törökgyörgy, Ferenczi, Hannauer (kapus). Megbízott edző: Vékony László.
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 7/3. Négyméteresből: 2/2, ill. –.

A meccs elején a taktikusan játszó hazaiak az erőszakosan és szintén jól pólózó Vásárhellyel szemben csak a harmadik negyedben tudtak előny szerezni, 5–3. A záró hét percben a szentesiek hullámvölgybe kerültek, fordított a Vakesz, 6–8. A Bertók azonban nem adta fel, és 15 másodperccel a vége előtt dr. Bertók Gyula előnyből szerzett góljával egyenlített.

Korábban játszották:

FTC II. – Bertók SC Szentes 7–7 (0–2, 2–1, 3–0, 2–4)
OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, népligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Juhász, Jancsenz.
Bertók: Gál – Zentai, MELKHUN 2, Matajsz, DR. BERTÓK GY. 2, Bertók Zs., OROSZ R. 2. Csere: Szabó Roland, Czirok, Bíró, Törőcsik, Piti 1, Puskás. Megbízott edző: dr. Bertók Gyula.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 9/4.

Fordulatokban bővelkedő találkozón 3–2-es vendég vezetésnél fordított a Fradi II., de jó hajrával végül az egyik pontot megmentették Melkhunék.

További eredmények: HVSC- Vakesz–Egri Vízmű 7–7, a Vásárhely góljait Horváth Á., Kerekes, Varga Á. 2-2, Vékony szerezte. Bertók SC Szentes–Miskolci VUK 14–4, a szentesi gólokat Orosz R. 6, Bertók Zs. 3, Piti, Törőcsik, dr. Bertók Gy., Puskás és Zentai szerezte.