Rangadókon győztek a megyeiek

| 2003-11-03 | Imre Péter

A labdarúgó NB II hétvégi fordulójában jól szerepeltek a Csongrád megyeiek: a Makó az Orosházát, a Szentes pedig az eddigi listavezető Gyulát győzte le.
Makó FC–Orosháza 1–0 (1–0)
Makó, 200 néző. Vezette: Filus.
Makó: Czirbus – Kazán, Dálnaki, Magyar, Kis K. – Gyenes, Varga, Bány, Fábián – Pálinkó (Sümeghy), Hadár (Patkós). Edző: Kolozsvári János.
Orosháza: Such – Ferenczi, Kiss L. (Molnár), Serban, Szrenka – Buza (Lovas), Pardi, Kovács P., Pozsár – Jakab (Baranyai), Dobi. Edző: Belvon Attila.
Gólszerző: Serban (öngól).

Az esőtől felázott pályán nem alakult ki folyamatos játék Makón. Fotó: Schmidt Andrea
A csoportrangadó óvatos, tapogatózó játékkal indult,  lehetett látni, hogy mindkét csapat tart a másiktól. A 10. percben formás makói támadás futott a pályán, az akció végén Gyenes beadásából Hadár nagy helyzetből fölé fejelt. A 20. perctől kezdve elkezdett szakadni az eső. Addig sem sziporkáztak az együttesek, ezt követően pedig még inkább a biztonságra törekedtek. Ennek ellenére a 29. percben, ha öngóllal is, de megszerezte a vezetést a Makó. Bány bal oldalról ívelt szabadrúgást a kapu elé, a labdát a hosszú oldalról Dálnaki visszafejelte középre, a menteni igyekvő Serban olyan szerencsétlenül ért a játékszerhez, hogy az a lábáról a kapuba pattant, 1–0.

A fordulást követően, az 55. percben Fábián a bal
oldalon megindulva kicselezett két embert, áthámozta magát a kapuson is, majd 14 m-ről, jobbal mellé lőtt. Az 58. percben egyenlíthetett volna az Orosháza: Buza egyedül tört kapura, de hatalmas ziccerben 10 méterről mellé helyezett. A meccs hajrájában Such kétszer is góltól mentette meg a vendégek kapuját, előbb Gyenes lövését, majd Hadár fejesét védte nagy bravúrral.

Kolozsvári János: – A helyzetek alapján rászolgáltunk a győzelemre.

Jók: Dálnaki, Kis K., Varga, Gyenes, ill. Such, Serban, Dobi.

Szentes–Gyula 1–0 (1–0)
Szentes, 500 néző. Vezette: Hadnagy.
Szentes: Bíró – Fajkusz, Márics, Keller, Gyagya – Kerepeczki, Tóth Cs., Pálfi, Szabó T. – Szarvas (Mátyás), Ábel (Nana). Edző: Bozóki Zoltán.
Gyula: Steigerwald – Papp, Czipó, Futaki, Géczi – Tamási, Karda, Sirbut, Dobray – Somogyi (Balázs), Tóth. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Szarvas.
Kiállítva: Márics.

A zuhogó eső miatt mély talajú pályán került sor a mérkőzésre, persze ez mindkét csapat dolgát megnehezítette. A megváltozott viszonyokhoz a hazaiak alkalmazkodtak jobban, a 18. percben Szabó T. szögletét követően Gyagya fejelt kapura, ezt még a gólvonalról kikanalazták a gyulaiak, de Szarvas mintegy 5 méterről már a hálóba bólintott, 1–0. A Kurca-partiak támadásban maradtak, s a 35. percben Szabó T. labdájával Kerepeczki lépett ki, a keresztpasszról Pálfi centiméterekkel késett le. Két perccel később Kerepeczki már a befejezésre is vállalkozott, 16 méterről leadott lövése a felső lécen csattant.

A 45. percben Bírónak is akadt védenivalója. A szünet után is folytatódott a jó iramú játék, a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, de a hazaiak kontrái voltak az igazán veszélyesek: Szarvas, Kerepeczki és Ábel is növelhette volna a Szentes előnyét. Az eredmény nem a létszám azonban még változott... Szarvast úgy szemen ütötték a gyulaiak, hogy le kellett cserélni, ezt nem, viszont Márics kakaskodását észrevette a bíró és a 90. percben kiállította a hazaiak védőjét.

Bozóki Zoltán: – Jól küzdöttünk és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.

Jók: Bíró, Tóth, Pálfi, ill. Steigerwald, Futaki, Czipó.