Csak a Makó volt pontos...

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2003-10-27 |

A Csongrád megyei NB II-es labdarúgócsapatok egy pontot szereztek. A Makó Soroksáron gól nélküli döntetlent ért el, míg a Szentes Putnokon kikapott.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Soroksár–Makó FC 0–0
Soroksár, 150 néző. Vezette: Nagy I.
Soroksár: Frank – Németh N., Bacsó, Móra, Kovács H. – Teplán, Biliczki, Tóth A., Babó – Páczi, Bene. Edző: Elekes József.
Makó FC: Czirbus – Kazán, Dálnaki, Magyar, Kis – Sümeghy (Szilvási), Kondacs, Bány, Brakszatórisz (Pálinkó), Fábián – Hadár. Edző: Kolozsvári János.

Az első félidőben jobbára Makó támadott, a hazaiak a védekezésre koncentráltak. A 45. percben a Hadár–Sümeghy volt a labda útja, majd utóbbi beadását Bány lőtte rá – a gól azonban elmaradt. Fordulás után az 51. percben Kis szabadrúgását Dálnaki küldte az oldalhálóba, a vendég kispadon többen már ünnepeltek – sajnos korán. Az 53. percben Biliczki beadását Bene – a legendás újpesti csatár fia – alig fejelte mellé. Kisvártatva ismét a Soroksár szerezhetett volna gólt, az 58. percben Páczi tört kapura, de lövése az oldalhálóban landolt. A 65. percben Tóth A. bombáját védte Czirbus, majd a 69. minutumban már Fábián baloldali szögletét követően Pálinkó fejelt kapura – a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 80. percben Kazán késve csúszott be, Páczi a tizenhatoson belül „elterült", a megítélt büntetőt Móra lőtte, Czirbus pedig bravúrral védett. A hajrában a Makó megszerezhette volna a győztes gólt, de Fábián szögletét követően Magyar mellébólintott.

Kolozsvári János: – Ezzel a játékkal, amit most nyújtottunk, örülhetünk az egy pontnak is...

Jók: Frank, Bacsó, Móra, Biliczki, Tóth A., ill. Czirbus, Kazán, Magyar.

Putnok–Szentes 2–0 (0–0)
Putnok, 400 néző. Vezette: Varga L.
Putnok: Regős (Koós) – Szobóczki, Márkus, Martis. Kiszely – Nagy, Gál, Bányász, Tóth D. (Tamás) – Koszta, Lója (Vicziczkó). Megbízott edző: Farkas Simon.
Szentes: Bíró – Keller (Fajkusz), Márics, Taskovics, Gyagya – Kerepeczki, Tóth, Szabó, Pálfi (Nana) – Ábel, Mátyás. Edző: Bozóki Zoltán
Gólszerzők: Koszta, Nagy.

A putnoki pálya már a telet idézte, az egyik szélét, mintegy tízméteres sávban két-három centis hó borította – de a talaj jó minőségű volt. Az első játékrész jó iramot, kiegyenlített küzdelmet hozott, Tóth Cs. kétszer is eredménytelenül próbálkozott a hazai kapu bevételével, míg a Putnokból Koszta kísérletezett. A második félidő rosszul kezdődött: a 47. percben a házigazdák egy vitatható szabadrúgáshoz jutottak, s Koszta 18 méterről óriási erővel bombázott a jobb felső sarokba, 1–0. Ezt követően a Szentes lépett fel támadólag, de csak helyzetecskékig jutott Nana és Tóth Cs. révén, míg a másik oldalon Koszta újabb lövését védte Bíró. A kontrára spekuláló vendéglátók a 87. percben állították be a végeredményt: a lesre játszó szentesiek közül Nagy lépett ki, s közelről a hálóba lőtt, 2–0.

Bozóki Zoltán: – Jó iramú mérkőzésen tulajdonképpen egy jól eltalált szabadrúgás döntött a pontokról.
Jók: Koszta, Gál, ill. Márics, Tóth Cs.

További eredmények: BVSC–Sátoraljaújhely 5–1, Kiskunhalas–Mátészalka 1–1, Baktalórántháza–Orosháza 0–1, Karcag–Salgótarján 2–1, Kistarcsa–Kazincbarcika 2–3, Gyula– Vecsés 2–0.