Nem tud hibázni a Hungerit-Szentes

| 2003-10-20 | Szélpál László

Továbbra sem vesztett még pontot a női vízilabda OB I-ben a Hungerit-Szentesi VK. Az újonc Szegednek nem sok hiányzott a döntetlenhez az OSC otthonában.
Kecskemét–Hungerit-Szentesi VK
2–11 (1–4, 0–4, 0–3, 1–0)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Kecskemét, 50 néző. Vezette: Vajda.
Kecskemét: Kutasi – Gazdag 1, Hajdú, Tóth B., Varga A., Tóth M., Kovács O. Csere: Virágh, Tóth Z., Török 1. Edző: Valkay Ferenc.
Szentes: VARGA Z. – Vér 1, Makra, Hőnig, Molnár A. 2, SZREMKÓ 4, Tóth A. 2. Csere: BREZOVAI (kapus), Szabó X., Huszka, Hevesi 1, Rozgonyi 1, Hegedűs, Mészáros. Edző: Pengő László.
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 5/3.

Akárcsak a korábbi négy mérkőzése, a Kecskemét elleni is meglehetősen simára sikeredett a továbbra is százszázalékos Szentesnek. A harmadik negyed után már 11–1-re vezettek Szremkóék, akik mint később kiderült, ezzel aztán meg is elégedettek, a záró hét percben már nem koncentráltak túlságosan a vetélytárs kapuja előtt.

Valkay Ferenc:
– Azért lett ilyen nagy a különbség, mert rossz százalékban használtuk ki a helyzeteinket.
Pengő László: – Újabb magabiztos győzelem. Öröm számomra, hogy mindkét kapusom jól védett.

Hungaropharma-OSC– H2O Póló-Szeged
5–3 (2–0, 0–2, 1–0, 2–1)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. Vezette: Bereczky.
OSC: Szaniszló – Dósa, Polereczky, Wolf, Király K. 1, CZIROK 3, Pataky 1. Csere: Király Á., Hegybányai, Győrfi. Edző: Pszota János.
Szeged: Szeles – Demeter, Hadady 1, Tóth B., Molnár K., Kuczora 1, Fabó 1. Csere: Bordás, Viola, Dorogi, Kispéter, Várkonyi (kapus). Edző: Leffler Gyula.
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 7/1. Négyméteresből: 1/0, ill. –.

Nulla pontos csapatok találkozóján a vendégek megszerezhették volna az első pontjaikat. A hajráig erre reális esélyük mutatkozott, csakhogy 4–3-as hazai vezetésnél kihagytak egy fórt, az ellentámadásból pedig betalált az OSC.

Pszota János: – Rengeteg hibával tarkított mérkőzésen, szerencsés utolsó három perccel tudtunk nyerni.
Leffler Gyula: – Látszik csapatomon a rutintalanság, ezért az első győzelmünk még várat magára.

További eredmények: Angyalföld–Dunaújvárosi VSI 2–9, Egri VK–Vasas 3–16, Senior Eger–Polo SC 4–20, Dunaújvárosi Főiskola–BVSC 18–2.

1. Vasas 5 5 – – 105 – 9 10
2. Dunaújvárosi Főisk. 5 5 – – 106 – 14 10
3. Szentes 5 5 – – 92 – 15 10
4. Polo SC 5 4 – 1 50 – 33 8
5. Dunaújvárosi VSI 5 4 – 1 43 – 31 8
6. Egri VK 5 2 – 3 35 – 58 4
7. Angyalföld 5 2 – 3 24 – 56 4
8. Kecskemét 5 1 – 4 36 – 55 2