Nem adták alább három gólnál
 A Makó a Kistarcsát, a Szentes a BVSC-t győzte le

| 2003-10-20 |

A labdarúgó NB II hétvégi fordulójában remekeltek a Csongrád megyeiek: mind a Makó, mind pedig a Szentes 3–0-ra nyert hazai környezetben. A Maros-partiak ezzel a sikerrel ismét a tabella élére szökkentek.
Makó FC–Kistarcsa
3–0 (0–0)
Makó, 300 néző. Vezette: Nagy.
Makó: Czirbus – Kazán, Dálnaki, Kis K. – Bagi (Pálinkó), Varga (Kondacs), Brakszatórisz, Fábián – Gyenes, Bány – Hadár (Patkós). Edző: Kolozsvári János.
Kistarcsa: Nagy T. – Gricajuk, Sallai, Tóth, Berényi – Mózes (Nagy K.), Bernáth, Balázs, Keresztes – Morvai (Takó), Burillák. Edző: Bücs Zsolt.
Gólszerzők: Bány (2), Kazán (11-esből).
Kiállítva: Gricajuk.

A jóval esélyesebb makóiak azonnal támadólag léptek fel. Az első öt percben előbb Brakszatórisz fejesét, majd Varga lövését védte a vendégek kapusa. A Kistarcsa először a 7. percben jutott el a hazaiak 16-osáig, igaz, akkor Burillák révén majdnem a vezetést is megszerezte. A félidő további részében egyértelmű makói fölény jellemezte a meccset, de a házigazdák csak kihagyott helyzetekig jutottak el. A legnagyobb ziccert Bány rontotta el, de Kis K. szabadrúgásából is gól születhetett volna, csakhogy lövését Nagy T. a kapufa segítségével hárította.

A fordulást követően még csak három perc telt el, amikor Kazán tört előre, Hadárhoz passzolt, ő Bány elé továbbított, aki 20 méterről nagy gólt ragasztott a kapu bal sarkába, 1–0. Makói helyzetkihagyások után a 71. percben Brakszatórisz fejesét Gricajuk a gólvonalról kézzel ütötte ki. Miután a játékvezető piros lapot „adományozott" a védőnek, a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Kazán higgadtan értékesítette, 2–0. A 80. percben Bány beállította a végeredményt. Három emberen cselezte át magát, majd a bal alsó sarokba helyezett, 3–0. A helyzetek alapján akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a minden csapatrészében jobb Makó.

Kolozsvári János:
– Leginkább annak örülök, hogy javuló játékkal sikerült nyernünk.
Jók: Brakszatórisz, Kazán, Bány, ill. Nagy T., Bernáth.

Szentesi TE–BVSC 3–0 (1–0)
Szentes, 500 néző. Vezette: Szabó S.
Szentes: Bíró – Keller, Márics, Taskovics (Fajkusz), Gyagya – Kerepeczky, Tóth Cs., Szabó T, Pálfi (Nyerges) – Szarvas, Mátyás (Nana). Edző: Bozóki Zoltán.
BVSC: Kristóffy – Ihász, Sabján, Vágó, Gyurcsányi – Nagy (Párosi), Tasnádi, Kovács, Tóth (Szocska) – Némethy, Molnár. Edző: Futó Tamás.
Gólszerzők: Gyagya, Kerepeczky, Nana.

A Szentes TE támadóját, Szarvas Zsoltot sokszor csak szabálytalanság árán tudták megállítani a BVSC védői. Fotó: Vidovics Frenc
Az első harminc perc hazai mezőnyfölényt hozott, de kevés gólhelyzetet láthatott a népes publikum. A 35. percben már gólnak tapsolhattak a hazai szimpatizánsok: Tóth Cs. 28 méteres szabadrúgása a kapufáról visszapattant a mezőnybe, s a középre adott labdát Gyagya 3 méterről lőtte be a vasutasok hálójába, 1–0. Egy perccel később Szarvas cselezte be magát a 16-oson belülre, de „meghalt" a szépségben és a ziccer kimaradt. A szünet előtt az addig jobbára unatkozó Bírónak is akadt tennivalója, egy 17 méteres szabadrúgást kellett hárítania.

A fordulás utáni első perceket szolíd vendégfölény jellemezte, néhány kapuralövési kísérlettel. A 62. percben mégis a Kurca-partiak növelhették volna előnyüket, de Tóth Cs. tizenegyesét Kristóffy kivédte. A 62. percben megszületett a második szentesi találat: Szabó T. középre adását Kerepeczky kapásból lőtte a hosszúsarokba, 2–0. A 86. percben Nana erőszakossága, harcossága aranyat, vagy legalábbi gólt ért: a csereként beállt csatár labdát szerzett és 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 3–0.
A látottak és a kihagyott ziccerek, lehetőségek – nem beszélve a büntetőről! – a Szentes nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.
Bozóki Zoltán: – Megérdemelten győztünk és gyűjtöttük be az újabb nagyon fontos három pontot.
Jók: Gyagya, Szabó T., Kerepeczky, ill. Tasnádi, Ihász, Tóth.

További eredmények: Mátészalka–Gyula 2–2, Salgótarján–Baktalórántháza 1–0, Sátoraljaújhely–Karcag 1–1, Vecsés–
Putnok 2–1, Kazincbarcika–Kiskunhalas 2–1, Orosháza–Soroksár 2–1.

1. Makó 10 7 2 1 24 – 3 23
2. Mátészalka 10 7 2 1 29 – 14 23
3. Gyula 10 6 4 0 16 – 5 22
4. Orosháza 10 5 4 1 18 – 10 19
5. Baktalórántháza 10 5 2 3 16 – 5 17
6. Kazincbarcika 10 5 2 3 24 – 18 17
7. Kistarcsa 10 4 2 4 8 – 11 14