Ez nem az ő napjuk volt
 A Szentes a Fraditól, a Szeged a Honvédtól kapott verést

| 2003-10-20 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I 3. fordulójában a Szentes a Fradi, míg a Szeged a bajnok Honvéd ellen szaladt bele kiadós verésbe.
Domino-BHSE– Szeged Beton VE 17–4
(4–0, 4–0, 6–0, 3–4)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Kőér u., 600 néző. Vezette: Kiszelly, Kun.
Honvéd: Kovács Z. – Szívós 1, Fodor 1, BÁRÁNY 2, Vári 1, BIROS 4, Kiss G. 2. Csere: dr. Molnár T. 1, Paján 2, Bereczki 1, Frikk 1, Sugár, Kovács O. 1. Edző: Kovács István.
Szeged: Barát – Szűcs L., Varga P. 2, Szabó N., Pataki, Molnár P. 1, Torday 1. Csere: Plézer, Varga I., Munkácsy, Várhegyi, Horváth Á., Görög. Edző: Horváth Viktor.
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 6/2. Négyméteresből: –, ill. 1/0.

Az esélytelen szegediek mindössze 47 másodpercig reménykedhettek: Vári jóvoltából már ekkor a kapujukban táncolt a labda. Sajnos lehetett sejteni, hogy a folytatásban is hasonló lesz a szereposztás. A rendkívül fegyelmezetten és precízen pólózó olimpiai, világ- és Európa-bajnokok egész sorát felvonultató házigazdák később sem lankadtak, sorozatban késztették megadásra Barát kapust. A vendégeknek az első nagy gólszerzési lehetőségre egészen a 11. percig kellett várni, ám 6–0-nál Varga P. négyméteresét Kovács Z. védte. Potyogtak a találatok, ennek csak egyetlen szépséghibája akadt: mindegyik a szegediek hálójában kötött ki.

A forduláskor már 8–0 volt kiírva az eredményjelzőre... – Ki fog itt gólt dobni a Szegedből? – tette fel a kérdést szomszédjának az egyik néző. Akkor még nem lehetett tudni a választ. A harmadik hét percben sem rezdült meg Kovács Z. kapus hálója, és bizony felmerült az emberben, talán még az a csúfság is megesik, hogy szerzett gól nélkül szenved megalázó vereséget a szegediek új, javarészt fiatalokból álló alakulata. Szerencsére erre azért nem került sor, ugyanis a befejező játékrész 47. másodpercében, 14–0-ás Honvéd vezetésnél, a Beton csapatkapitánya, Varga Péter – kihasználva az előny adta létszámfölényes helyzetet – végre valahára betalált.

Ettől valamelyest megnyugodtak a szegediek, akiknek sovány vigaszt jelenthet csak, hogy az utolsó negyed az ő győzelmükkel ért véget, valamint az, hogy a 21 gólt hozott mérkőzés legszebb találata Molnár Péter nevéhez fűződött: a Herceg becenévre hallgató pólós 8 méterről ejtett a bajnok kapujába, 17–4.

Kovács István: – Amit kértem a fiúktól, teljesítették.
Horváth Viktor: – Egészen kishitűen kezdtük a mérkőzést, ami talán betudható a csapat fiatal átlagéletkorának.

Legrand-Szentesi VK– Jégcsillag-FTC 4–12
(1–3, 1–4, 2–2, 0–3)

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: dr. Fekete, Bors.
Szentes: Újházi – Somogyi 1, Berki 1, Szénászki, Kis I., Zentai, Szebeni 1. Csere: Lavrisinyec, Pellei, Juhász E., Vígh, Hyc, Kameneckij 1. Edző: Komlósi János.
FTC: PELLE – Székely 1, Lehmann 2, SUTI 3, Tóth L. 1, Takács I A., LÉTAY 3. Csere: Süveges, Takács II A., Szirányi Balázs, Balatoni 1, Szirányi Bence 1. Edző: dr. Csapó Gábor.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 7/3. Négyméteresből: 1/0, ill. –.

A szentesi Pellei (jobbról) hiába keménykedett, a Fradi ellen nem volt ellenszer. Fotó: Vidovics Ferenc
A Honvéd elleni múlt heti remek helytállás után rosszul indult a szentesieknek a mérkőzés. A Fradi elhúzott 2–0-ra, ráadásul Szebeni büntetőt is hibázott. Somogyi ugyan szépített, de a reménykedés gyorsan szertefoszlott. A második negyedben tovább fokozta a tempót az FTC, és mivel a házigazdák védekezése elmaradt a várttól a forduláskor már 7–2-re vezetett a Ferencváros.

A szentesiek a kelleténél jobban tartottak a rivális centerétől, Tóth Lászlótól, túlságosan behúzódtak rá, ezt kihasználva a vetélytárs, a távoli pontos és erős lövések rendre a kapuban kötöttek ki. A másik oldalon Pelle jó napot fogott ki, de az igazsághoz tartozik az is, hogy a hazaiak sűrűn céloztak rosszul. A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, nem úgy, mint a záró hét perc, amelyben a zöld-fehérek még magabiztosabbá tették sikerüket.

Komlósi János: – Egy nagyon jó napot kifogó Ferencváros ellen csak ennyire tellett az erőnkből.
Csapó Gábor: – Jól védekeztünk, emellett Pelle is kitűnően védett.

További eredmények: Eger–Vasas 4–8, OSC–BVSC 5–10, Szolnok–Újpest 9–10, Szent István Egyetem SE-Ybl–Cegléd 12–7.

12. Cegléd 3 – – 3 17 – 38 0

Holnap 18.30-kor az újszegedi sportuszodában a LEN-kupa csoportmérkőzésére készülő Szeged Beton VE a Legrand-Szentesi VK-val vív bajnoki mérkőzést.