Négy megyei pont idegenből

| 2003-10-13 | Mádi József

Kapott gól nélkül négy pontot szereztek a Csongrád megyei NB II-es labdarúgócsapatok.
Kiskunhalas–Makó 0–2 (0–2)
Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Hadnagy.
Kiskunhalas: Jeszenszky – Kuklis (Huszár), Balogh, Duzmath, László (Schwak) – Szigeti, Cseri, Várkonyi, Gyimesi – Szabó (Lukács), Sidó. Edző: Schróth Lajos.
Makó: Czirbus – Kazán, Dálnaki, Kis K. – Bagi, Varga, Kondacs (Brakszatórisz), Gyenes (Bány), Fábián – Hadár, Patkós (Pálinkó). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Kis K., Hadár.

Eltiltások miatt Sümeghyre és Magyarra nem számíthatott a vendégek trénere. Kellemes híre is akadt azért Kolozsvári Jánosnak – aki a meccs napján ünnepelte a születésnapját –, hiszen kisebb sérülés után újra pályára küldhette Bányt.

Már a kilencedik percben veszélyes helyzet adódott a makói kapu előtt. Egy szöglet után Sidó alig fejelt fölé. A 18. percben Hadár 24 méteres szabadrúgását Jeszenszky védte bravúrral. A 23. percben ismét Sidó fejelhetett, a vendégvédők ugyanis újra egyedül hagyták. A próbálkozás éppen csak fölészállt. A Makó ennyit nem hibázott, és két hatalmas góllal eldöntötte a három pont sorsát. A 37. percben Kis K. harmincméteres szabadrúgása a sorfal fölött a bal felső sarokban kötött ki, 0–1. A 39. percben Hadár kényszerítőzött Fábiánnal a bal oldalon, majd 25 méteres lövése ugyancsak a bal felsőben landolt, 0–2. A második félidő főleg mezőnyjátékot hozott, kevés lehetőséggel.

Kolozsvári János: – Nem játszottunk jól, de két hatalmas gól elég volt a győzelemhez.
Jók: Sidó, Balogh, ill. Kazán, Dálnaki, Kis K.

Karcag–Szentes 0–0
Karcag, 500 néző. Vezette: Nagy L.
Karcag: Móga (Kun) – Szalai, Orosz, Ramos, Bouzekrine – Földi, Trencsényi, Balogh (Bujdosó), Békési (Fekete II. G.) – Fekete I. G., Bese. Edző: Tóth János.
Szentes: Bíró – Keller, Márics, Gyagya, Taskovics – Kerepeczky, Tóth Cs., Szabó T. (Nana), Pálfi – Szarvas, Mátyás. Edző: Bozóki Zoltán.
Kiállítva: Fekete I. G.

A közel félezer szurkoló között jócskán akadt szentesi drukker is. A találkozó jó iramban kezdődött, a hazaiak ragadták magukhoz az irányítást, és főleg beadásaik okoztak veszélyt Bíró kapuja előtt. A 23. percben Taskovics szabálytalankodott Fekete I. Gáborral, mire a hazai játékos felkelve, leköpte ellenfelét. A bíró kiállította a magáról megfeledkezett labdarúgót.

Az emberelőnyben lévő Szentes birtokolta ezután többet a labdát, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítania. Az 51. percben Bese éles szögből leadott lövését Bíró bravúrral védte. A Szentes egyre több lehetőséget dolgozott ki, ám Gyagya fejesét Trencsényi a gólvonalról vágta ki, Mátyás és Taskovics próbálkozását Kun hárította. A 90. percben Szarvas hatméteres lövésébe beleértek, a labda szögletre pattant.

Bozóki Zoltán: – A jól küzdő hazaiak ellen sajnos csak ennyire futotta.
Jók: Kun, Trencsényi, Bese, ill. Márics, Gyagya, Kerepeczky.

További eredmények: Putnok–Mátészalka 2–3, Kistarcsa– Orosháza 1–3, BVSC–Vecsés 1–1, Baktalórántháza–Sorosksár 1–1, Salgótarján–Sátoraljaújhely 2–0, Gyula–Kazincbarcika 2–0.

1. Mátészalka 9 7 1 1 27 – 12 22
2. Gyula 9 6 3 0 14 – 3 21
3. Makó 9 6 2 1 21 – 3 20
4. Baktalórántháza 9 5 2 2 16 – 4 17
5. Orosháza 9 4 4 1 16 – 9 16
6. Kazincbarcika 9 4 2 3 22 – 17 14
7. Kistarcsa 9 4 2 3 8 – 8 14
8. Vecsés 9 3 2 4 12 – 22 11