Menetel a Hungerit

| 2003-10-13 | Szélpál László

A női vízilabda OB I negyedik fordulójában a Hungerit-Szentesi VK magabiztosan győzte le az esélytelen OSC-t, viszont a H2O Póló-Szeged javuló játékkal is tízgólos vereséget szenvedett a BVSC-től.
Hungerit-Szentes–OSC
17–4
(5–0, 5–1, 2–2, 5–1)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Németh A.
Szentes: Varga Z. – Vér 1, HUSZKA, Makra 2, HŐNIG 3, Molnár A. 3, SZREMKÓ 5. Csere: Dalmády P., Hevesi 1, Rozgonyi, Fejes, Hegedűs 2, Waszlavszki, Döme (kapus). Edző: Pengő László.
OSC: Szaniszló – Czirok 2, Király K., Király A., Wolf, POLERECZKY 2, Győrfi. Csere: Hegybányai, Mártonfi, Kőhalmi. Edző: Becsey Péter.
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 9/1. Négyméteresből: –, ill. 1/1.

A szokásos menetrendben zajlott a mérkőzés: a szentesiek a jóval kisebb képességű vetélytárs ellen szoros védekezéssel gyorsan labdákat szereztek, ebből indulva pedig a helyzetkihasználást gyakorolták. A hideg vízben ez felemásra sikeredett. A harmadik negyedben a fiatalok kaptak több bizonyítási lehetőséget, de a korábbi meccsektől eltérően, most nem igazán tudtak élni a bizalommal.
Pengő László: – Fogjunk mindent a hideg vízre.

BVSC-H2O Póló-Szeged
15–5
(2–2, 7–0, 4–1, 2–2)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi úti uszoda, 50 néző. Vezette: Madarasi.
BVSC: Klimenko – Kisteleki O. 1, Hettig 1, Takács O. 2, BODOR 4, Tankó, TÓTH I. 4. Csere: HORVÁTH S. 1, Kerpen 1, Papp, Guth, Dolnay A., Márki 1, Dögei (kapus). Edző: Dolnay Ottó.
Szeged: Várkonyi – Demeter 1, Hadady 2, Kuczora, Viola 2, Molnár K., Fabó. Csere: Dorogi, Bordás, Erdős, Molnár J. Edző: Leffler Gyula.
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 8/3. Négyméteresből: 1/1, ill. –.

Az elmúlt heti teljesítményéhez képest jobbat produkáltak a szegedi nők – ezt bizonyítja a két ikszre hozott negyed –, de ez is csak arra volt elég, hogy tízgólos vereséget szenvedjenek a BVSC- től.
Leffler Gyula: – A hajtással elégedett vagyok, már láthattunk vízilabdára utaló jeleket is. Nem játszottunk annyira alárendelt szerepet, mint vártuk.
További eredmények: Vasas– Senior Eger 33–1, Angyalföld– Egri VK 1–13, Póló SC–Kecskemét 13–9, Dunaújvárosi VSI– Dunaújvárosi Főiskola 4–20.

12. Senior Eger 4 – – 4 15 – 97 0

A férfi vízilabda Euroliga selejtezőjében két magyar csapat volt érdekelt. A BVSC hazai pályán szerepelt az ötfős csoportban, és a második helyen biztosan jutott a 16 közé. Az utolsó fordulóban: Lukoil Volgográd (orosz)–BVSC 5–4. A végeredmény: 1. Vol-
gográd, 2. BVSC, 3. Bukarest (román), 4. Strasbourg (francia), 5. Lódz (lengyel).

A Vasas Belgrádban küzdött a továbblépésért: szombaton a piros-kékek 7–5-ra nyertek a a görög Vuliagmeni ellen, majd a tegnapi zárókörben a Partizant 6–5-re legyőzték és megszerezték a csoport elsőséget.