Négyszer mattolta a Szentesi TE a Salgótarjánt

Ajánlja a cikket?  A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
       | 2003-10-06 | Mádi József

Hazai pályán felemás mérleggel zártak a megyei NB II-es labdarúgócsapatok. A Szentes négy góllal verte a Sátoraljaújhelyt, míg a Makó kikapott a Gyulától.
Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
A makói Pálinkó (balról) is csak a kapufáig jutott a Gyula ellen. Fotó: Miskolczi Róbert
Szentes–Salgótarján 4–0 (3–0)
Szentes, 500 néző. Vezette: Medovarszki.
Szentes: Bíró – Keller, Márics, Gyagya, Taskovics – Kerepeczky, Tóth Cs., Szabó T. (Bajusz), Pálfi (Nyerges) – Szarvas, Nana (Mátyás). Edző: Bozóki Zoltán.
Salgótarján: Krajecz – Romhányi, Morva, Lakatos, Szabó T. (Tóth T.) – Cséki, Csatlós, Dudás, Stark, Birincsik – Márton (Répás). Edző: dr. Simon Attila.
Gólszerzők: Szabó T., Pálfi, Tóth Cs., Szarvas.

Két kihagyott hazai helyzet után – előbb Szabó T., majd Szarvas hibázott ígéretes lehetőséget – a 24. percben Tóth Csaba lőtt élesen a kapu előtt keresztbe, a hosszún érkező Szabó T. pedig közelről továbbított a hálóba, 1–0. A 39. percben Szabó T. szélről elvégzett szabadrúgását Pálfi előrevetődve bólintott a kapuba, 2–0. A 43. percben újabb Szabó T.-szabadrúgás jött, ezúttal Tóth Cs. szerzett fejjel gólt, 3–0. Az 51. percben Keller lapos beadását Szarvas estében helyezte a gólvonal mögé, 4–0. A hazaiaknak még az is belefért, hogy az 59. percben Szabó T. tizenegyest hibázzon.
Bozóki Zoltán: – Megérdemelt, magabiztos győzelmet arattunk.
Jók: Márics, Gyagya, Tóth Cs., Szabó T., ill. Morva, Dudás, Birincsik.

Makó–Gyula 0–2 (0–2)
Makó, 700 néző. Vezette: Farkas B.
Makó: Czirbus – Kazán, Dálnaki, Magyar, Kis K. (Gyenes) – Bagi, Sümeghy, Varga, Fábián – Hadár, Pálinkó (Patkós). Edző: Kolozsvári János.
Gyula: Steigerwald – Somogyi Z., Nagy A., Futaki, Géczi – Papp, Lázok, Karda, Dobray (Sirbut) – Somogyi J. (Czipó) – Tóth A. (Balázs). Edző: Fodor Sándor.
Gólszerzők: Tóth A., Dobray.
Kiállítva: Magyar (92. perc).

Jól kezdte a találkozót a Makó, aztán gyorsan kapott egy gólt. Az első öt percben a vendégek át sem lépték a félpályát. A 7. percben Kis és Papp ütközését a bíró hazai szempontból szabálytalannak látta. A gyulaiak szabadrúgását Dobray végezte el, Czirbus a lécre tolta a lövést, a hosszún egyedül álló Tóth A. pedig a lábak között passzolt a hálóba, 0–1. A meddő makói mezőnyfölényt újra egy kontragól követte. A 26. percben Lázok előreívelését Karda megcsúsztatta, Dobray lecsapott a labdára, és a kapus mellett lőtt a hálóba, 0–2. A szünet előtt mindkét fél eltalált a kapufát. Előbb Magyar, Hadár, Pálinkó akció végén utóbbi lőtt a lécre, majd Papp beadása után Tóth A. tette ugyanezt.

A második félidőben a Gyula teljesen visszaállt, a Makó hiába végezhetett el nyolc szabadrúgást, hét szögletet, emellett huszonkét beadás érkezett a vendégek kapuja elé, a pontatlanság miatt mégis kikapott.
Kolozsvári János: – A vereség mindig fáj, hazai pályán különösen.
Jók: senki, ill. Lázok, Dobray, Futaki, Géczi.