Ilyen is régen volt: a két megyei NB II-es gárda teljesítményéből mindössze egyetlen pontra futotta. A Makó Putnokon ikszelt, míg a Szentes Sátoraljaújhelyen kikapott 2–1-re.

Putnok, 600 néző. Vezette: Telek.

Putnok: Regős – Szabóczki, Márkus, Nagy, Martis – Barsi, Vicickó, Tamás (Lója), Tóth (Bányász) – Farkas T. (Farkas S.). Edző: Kőrössy Pál.

Makó: Czirbus – Sümeghy, Dálnaki, Magyar, Kazán – Bagi, Varga, Kondacs (Brakszatórisz), Gyenes (Fábián) – Pálinkó (Patkós), Hadár. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Koszta, ill. Varga.

Keskeny pálya várta a vendégeket, így nem igazán lehetett a széleket kihasználni. A 9. percben Koszta fordult le a védőkről, kapáslövését Czirbus védte. A 13. percben Bagi szögletét Varga hét méterről fejelte a kapuba, 0–1. A hazaiak ezután aktívabbak volta, előbb Farkas T. nyolc méterről éles szögből hagyott ki lehetőséget, majd Koszta 25 méteres szabadrúgásból próbálkozott, Czirbus a felső léc segítségével hárított. A 27. percben a kifutó védők fölött visszaívelt labda után Márkus hét méterről, tiszta helyzetből bólintott mellé. Az 56. percben Koszta veszélyeztetett ismét, Czirbus újra nagy védést mutatott be. A 61. percben Hadár fejelt éppen csak mellé tíz méterről, a 69. percben pedig Bagi a bal összekötő helyéről elvégzett szabadrúgását hárította Regős. A hajrában fokozta a nyomást a Putnok. A 76. percben Márkus és Czirbus párharcát újra a makói kapus nyerte. A 81. percben Barsi szólózott, és a kapu előtt keresztbe lőtt el. A 87. percben Bagi szöglet következett, Hadár megint csak alig tévedett. Aztán a 88. percben – a bajnokság során 628 kapott gól nélküli percet követően – megrezdült a Makó hálója. Koszta 22 méteres, erőből, az ötössel egy vonalból elvégzett szabadrúgása a felső sarokba vágódott, 1–1.

Kolozsvári János: – Erélytelen játékvezetés mellett igazságos a döntetlen.

Jók: Regős, Koszta, Márkus, ill. Varga, Bagi, Sümeghy.

Sátoraljaújhely–Szentes
2–1 (0–0)

Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Bodnár.

Sátoraljaújhely: Kiss Á. – Dófus (Szoták), Ocsenás, Bodnár, Jankó – Szabó S., Tokár (Janikó), Ablonczi, Juhász – Trembulyák, Pothurszky (Bakos). Edző: Zsóti József.

Szentes: Kolláth – Keller, Márics, Gyagya, Taskovics – Kerepeczky (Fajkusz), Nyerges (Nana), Szabó T., Pálfi – Szarvas, Ábel.b Bozóki Zoltán.

Gólszerzők: Trembulyák, Juhász, ill. Szabó T.

Kiállítva: Ábel.

A hosszú út – legalábbis úgy látszott – nem viselte meg a vendégeket, akik mezőnyfölényt harcoltak ki. A 15. percben Ábel beadását Szarvas három méterről fölé lőtte, óriási lehetőség volt! A 30. percben Trembulyák jó helyzetben fejelt a kaőpu mellé. A 35. percben Szabó T. egyedül lépett ki a védők közül, ám a kivetődő kapusba lőtt. Az 55. percben védelmi hibát használt ki a hazai együttes, amikor Trembulyák 14 méterről a hálób alőtt, 1–0. A 67. percben kontratámadás után Juhász jobbról Kolláth hasa alatt passzolt a hálóba, 2–0. A 75. percben Ábelt szövegelésért kiállította a bíró, majd egy perc múlva szépített a Szentes. A hátvédekről kipattanó labdát Szabó T. a tizenhatosról emelt a kint álló kapus felett a gólvonal mögé, 2–1. A 90. percben Nana szabadrúgása után Szabó az ötösről éppen csak fölécsúsztatott.

Bozóki Zoltán: – Az első félidőben kimaradtak a gólhelyzeteink, és emiatt vesztettünk.

Jók: Termbulyák, Szabó S., ill. Márics.

További eredmények: Gyula–Orosháza 2–1, Karcag–Mátészalka 1–2, Baktalórántháza–Kistarcsa 2–0, Kiskunhalas–Soroksár 0–0, BVSC–Kazincbarcika 3–1, Salgótarján–Vecsés 0–2.