A Bertók SC Szentes a vidék legjobbja
 Vízilabda

| 2003-06-12 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I/B-ben nagyszerűen hajrázva, az utolsó öt mérkőzését megnyerő Bertók SC Szentes feljött a vidék legjobbja címet jelentő hatodik helyre. A bajnokságot az Ybl csapata nyerte. Az utolsó helyen végzett azonban a Vakesz.
A vásárhelyieket csak az töltheti el reménnyel, hogy a zárófordulóban sikerült pontot szerezniük a tizedik helyen végzett Nagykanizsa ellen, pedig előtte igencsak híján voltak a sikernek.

Bertók SC Szentes–Nagykanizsa 8–6 (2–2, 2–2, 2–1, 2–1)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda 100 néző. Vezette: Horváth, László.

Bertók SC: Orosz L. – ZENTAI 1, MELKHUN 5, Bertók Zs., DR. BERTÓK GY. 1, Orosz R. 1, Szabó Roland. Csere: Törőcsik, Czirok, Bíró, Ludányi, Tímár, Szabó Róbert. Edző: Pásztor Antal.

Gól – emberelőnyből: 5/4, ill. 2/1. Négyméteresből: –, ill. 1/1.

A szentesiek – az enervált kezdést követően – a befejező másfél negyedben zsinórban négy gólt dobva, Melkhun vezérletével végül magabiztosan nyertek.

Pásztor Antal: – Szó szerint rutingyőzelem volt.

Bertók SC Szentes–Tipo 8–6 (2–1, 1–4, 1–1, 4–0)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 150 néző. Vezette: Marnitz, Pettyánszki.

Bertók SC: OROSZ L. – Bíró, Melkhun 1, dr. Bertók Gy. 1, Bertók Zs., PITI 4, Czirok. Csere: Szabó T. 1, Szabó Roland 1, Szabó Róbert, Törőcsik, Tímár. Edző: Pásztor Antal.

Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/1.

A rengeteg kihagyott helyzet miatt a 3. negyed után még 6–4-re a vendégek vezettek. A hajrában viszont Piti eredményessége döntött: kétszer-kétszer talált be előnyből és akcióból, így sikerült a fordítás.

Pásztor Antal: – A meccs nehéz volt, a bajnoki búcsú meg szép.

Vakesz Pólósuli–Nagykanizsa 8–11 (1–3, 3–4, 1–2, 3–2)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 50 néző. Vezette: Vajda, Horváth S.

Vakesz: Szabó K. – VÉKONY 3, Lőrincz, Göbölyös, Mérai, Hegedűs 2, Rácz. Csere: Gallyas, Bugyi 2, Herczeg 1, Fehér, Könyves. Edző: Szabó László.

Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 10/4. Négyméteresből: –, ill. 2/2.

Az első negyed eredménye döntően hatott a folytatásra.

Szabó László: – Kicsivel jobb helyzetkihasználással pontot szerezhettünk volna.

Vakesz Pólósuli–Tipo 11–11 (3–2, 3–2, 3–2, 2–5)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Pettyánszki, Marnitz.

Vakesz: Szabó K. – Vékony 1, Lőrincz 1, HERCZEG 2, MÉRAI 2, Hegedűs 2, Könyves. Csere: Bugyi 1, Göbölyös, Szabó J. 1, Gallyas 1. Megbízott edző: Bugyi Roland.

Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/3. Négyméteresből: 1/1, ill. –.

Az idény legjobb játékával a 3. negyed vége előtt még 9–4-re vezetett a nyeretlen vásárhelyi csapat. Ekkor azonban Szabó K. kapust cserével végleg kiállították, a helyére pedig mezőnyjátékos, Göbölyös állt be. A fővárosiak két másodperccel a vége előtt egyenlítettek.

Bugyi Roland: – Ilyen közel még nem álltunk a győzelemhez.

Ybl–KSI 8–8, MAFC–Egri Vízmű 7–4, Neptun–Tipo 8–3, Békéscsaba–Egri Vízmű 8–7, Békéscsaba–Pécs 7–8, Ifiválogatott–Tatabánya 13–4, Ybl–Bánki 12–9, Bánki–Neptun 7–8, Tatabánya–Ybl 2–11, Békéscsaba–Ifiválogatott 4–16.

1. Ybl 26 22 3 1 278 – 134 47
2. Neptun 25 20 4 1 260 – 149 44
3. Ifiválogatott 25 20 – 5 283 – 141 40
4. KSI 23 17 2 4 261 – 139 36
5. MAFC 24 16 2 6 229 – 149 34
6. Bertók SC 26 15 – 11 207 – 216 30
7. Tatabánya 25 14 2 9 234 – 248 30
8. Bánki 25 8 1 16 167 – 222 17