http://www.delvilag.hu/cikk.php?id=59&cid=23221 2002-11-02 Süli Róbert Szegedi győzelem a rangadón Ma ismét pályára lépnek a csapatok „Reszkess Szeged!" – szólt a szentesi szurkolósereg a lelátón. Hiába játszott megyei rangadót a Tabán Trafik és a Kontavill-Szentes, nagyon kevesen voltak kíváncsiak a mérkőzésre. Tabán Trafik Szeged–Kontavill-Szentes 8–6 (3–3, 1–1, 3–2, 1–0) OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Császár, Székely. Tabán Trafik: BARÁT – VARGA P. 2, Kittragde, WESZELOVSZKY 4, MOLNÁR 2, Kozma, Éles, Varga I. Cserék: Samuels, dr. Török, Éles. Edző: Horváth Viktor. Kontavill-Szentes: HORVÁTH – Dornin 1, Juhász, KIS 2, Szabó 1, Szénánszki, Szebeni 2. Cserék: Somogyi, Biltsik, Vigh. Edző: Kádár József. Emberelőnyből: 7/2, ill. 10/4. Négyméteresből: 2/2, ill. 0. „Reszkess Szeged!" – szólt a szentesi szurkolósereg a lelátón. Hiába játszott megyei rangadót a Tabán Trafik és a Kontavill-Szentes, nagyon kevesen voltak kíváncsiak a mérkőzésre. A Tisza-partiak nem fogadták meg a drukkerek tanácsát: a 32. másodpercben Kis lövésével vezetést szereztek a vendégek, 0–1. Varga Péter remekül fordult le védőjéről, majd 3 méterről a kapuba bombázott, 1–1. Fél perc múlva ismét a Szentes vezetett, Kis második gólját lőtte, 7 méterről tüzelt a jobb alsó sarokba, 1–2. Molnár Péter emberelőnyből egyenlített, majd Szebeni ugyanilyen helyzetből betalált, így 2–3 állt az eredményjelzőn. Varga Péter 32 másodperccel a negyed vége előtt kiköltöztette a vízipókokat a jobb pipából, nyolc méterről hatalmas góllal egyenlítet, 3–3. Forrt a víz a második negyed elején, parázs volt a hangulat a medencében, szerencsére, sportszerű körülmények között. Öt perc gólcsend következett, a Tabán Trafik több biztos helyzetet is elpuskázott. Ahogy lenni szokott, büntetett a Kontavill. Szebeni 10 méterről átejtette Baráton a labdát, 3–4. A második felvonás utolsó percében Weszelovszky négyméteresből egalizálta az állást, 4–4. Hatalmas hanggal szóltak a szentesi dobok a térfélcsere alatt, ami a hazaiakat alaposan felébresztette. Weszelovszky ismét négyesből lőtt gólt – először vezetet a hazai gárda –, majd továbbra is a tabánosok hetese vitte a prímet, hiszen kétszer is távolról bevette a jól védő Horváth kapuját, 7–4. Hatalmas hajrát nyitottak a Kádár-tanítványok, előbb Szabó, majd az amerikai Dornin mattolta Barátot, 7–6. Izgalmas negyed elé néztek a szurkolók, nyílt volt a küzdelem. Helyzet itt, helyzet ott. Ez volt a jellemző a záró felvonásban, gólt azonban a 27. percig egyik csapat sem tudott lőni. Ekkor Szebeni érthetetlen módon elúszott Molnártól, aki néhány métert megtett a labdával, majd a kapuba bombázott, 8–6. Ezzel eldőlt minden, a hátra lévő időben nem esett több találat, a Szeged nyerte a megyei rangadót. A két szomszédvár összecsapása nem hozott magas színvonalú játékot, azonban a szurkolók jól szórakoztak, hiszen végig nyilt volt a küzdelem. A győzelmet a helyzeteknél jobban összpontosító Tabán Trafik Szeged teljesen megérdemelten szerezte. Horváth Viktor: – Szépen küzdöttünk, a mentalitásunk a régi időket idézte. Sajnos még így is nagyon sok helyzetet rontottunk el. Kádár József: – Megérdemelten győzött a Szeged. A Szentes ma délután fél háromkor a BVSC, míg a Szeged délután öt órakor a Fradi otthonában száll vízbe. A Kurca-partiak nem igen örültek annak, hogy a megyei rangadó után egy nappal, mégpedig kora délután ismét vízbe kell szállniuk. A szegediek bíznak abban, hogy a mostani sikerből erőt merítenek és szoros csatára kényszerítik a Fradit. További eredmények: Cegléd- Újpest 3–10, Szolnok–Vasas 4–7, Eger–OSC 7–4, Kecskemét–Ferencváros 4–15. Süli Róbert