http://www.delvilag.hu/cikk.php?id=59&cid=23134 2002-10-31 Mádi József Igazolódott a papírforma A Szentes a Kispest, a Makó a Kaposvár ellen búcsúzott Mindkét megyei együttes magasabb osztályú riválissal szemben búcsúzott a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé jutásáért vívott mérkőzésen. A Szentest az NB I-es Kispest, a Makót pedig az NB I/B-s Kaposvár búcsúztatta. Szentes–Kispest 2–3 (1–0) Szentes, 1000 néző. Vezette: Megyebíró. Szentes: Bíró – Márics, Erdei, Fajkusz – Kelemen (Kurucsai), Tóth Cs., Tóth-Kovács, Koncz, Pálfi – Török (Nana), Pálinkó (Juhos). Edző: Bozóki Zoltán. Kispest: Tóth (Horváth) – Babos Á. (Mészáros), Bálint, Batrinu, Dulca – Herczegfalvi (Torghelle), Bárányos, Dubecz, Takács – Sasu, Borgulya. Edző: Ioan Patrascu. Gólszerzők: Pálfi, Koncz (11-esből), ill. Sasu (2), Herczegfalvi. Az NB I-ben 11. helyen álló Kispest nem bízott semmit a véletlenre. A mérkőzés előtt többször is feltérképezték az NB III Alföld csoportjának listavezetőjét, és, ahogy Szurgent Lajos, a fővárosiak egyik szakvezetője elmondta az összecsapás előtt, tartottak a Kurca-partiaktól. A meccs elején beigazolódott a kispestiek félelme, hiszen nem ijedt meg az ellenfelétől a Szentes. Az első félórában ugyan csak egy–egy kapufára (Borgulya, illetve Koncz révén) tellett a csapatoktól, ám a félidő előtt vezetést szerzett a Szentes. A 35. percben Pálfi tört be a 16-oson belülre, ellőtte a labdát, amely védők és Pálinkó lábai mellett elsuhanva a hálóban kötött ki, 1–0. A 60. percben a hazai védők hibáját kihasználva Herczegfalvi közelről egyenlített, 1–1. Alig néhány másodperccel a középkezdés után Pálfit Mészáros a 16-oson belül lerántotta, a büntetőt pedig Koncz higgadtan értékesítette, 2–1. A Kispest sokáig csak szenvedett, mígnem az addig csak rossz megoldásokat választó Sasu mindent eldöntött. Előbb a 73. percben Bárányos szögletét fejelte a kapuba, majd a 85. percben jobb beadás után bólintotta be a győztes találatot, 2–3. Mádi József