2010. augusztus 13.

Sérülten is játszott az Eb-n

Bronzérmet szerzett a magyar válogatott tagjaként a női Junior Európa-bajnokságon Miskolczi Kitti (képünkön), a Szentesi VK vízilabdázója. Az Ukrajnában megrendezett viadalról a szentesi hölgy kézsérüléssel tért haza, de egyetlen mérkőzést sem hagyott ki, sőt, összesen tizenkét góllal vette ki a részét a harmadik hely megszerzéséből. Lapunknak elmondta, hogy a 15 játékos és a csapatvezetőség repülővel jutott el Kijevbe, majd egy másik gépre szálltak át, később pedig még egy órát buszoztak ahhoz, hogy eljussanak az Európa-bajnokság helyszínére.

A csapat a lehető legkellemesebb csoportellenfeleket kapta, hiszen a britek, a szerbek és az ukránok nem jelentettek komolyabb akadályt a mieinknek. A britek ellen 18–5-re, a házigazdák ellen 39–0-ra (!), míg a szerbek elleni csoportdöntőn 30–4-re diadalmaskodtak Merész András szövetségi kapitány játékosai. Ő a győzelmek ellenére talált hibát a játékban, különösen annak a védekező részében, olyanokat, melyeket egy erősebb csapat ellen nem lenne szabad elkövetni. Ez az erősebb csapat aztán gyorsan a mieink útjába akadt, ugyanis az előzetesen a négy közé sem várt spanyolok az elődöntőben alaposan helybenhagyták a magyar lányokat. A 16–9-es kudarcról Kittinek az volt a véleménye, hogy meglepte őket a spanyolok jó játéka, akik gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, mindig ők vezettek, mi pedig futottunk az eredmény után. Ráadásul önmagához képest roszszul is játszott a magyar csapat, a védekezés nem volt tökéletes, és a lövések is pontatlanok voltak. A gárda 10–8 után, a harmadik negyedben tört meg, ekkor a spanyolok előnye több gólra nőtt. A vereség után a kapitány is és a játékosok is megpróbálták elemezni a vereség okát, és felkészülni az olaszok elleni bronzmérkőzésre. Miskolczi Kitti szerint hasznos volt, hogy az előkészületi tornákon az olaszok ellen gyakoroltak legtöbbet, így nem volt ismeretlen az ellenfél a számukra. A bronzmeccs hasonlóan kezdődött, mint a spanyolok elleni derbi. Itt is az ellenfél vezetett, de a második negyed végére a magyar csapat egyenlíteni tudott, később a vezetést is átvettük, és végül 11–8-ra megnyertük a mérkőzést. A spanyolok elleni mérkőzést megelőző edzésen megsérült Kitti számára két hét kényszerpihenő következik, majd ő is bekapcsolódik a felnőtt csapat felkészülésébe. Szüksége is lesz az erőgyűjtésre, hiszen korából adódóan komoly szerep hárul rá klubja serdülő és ifjúsági bajnoki mérkőzésein, sőt, a felnőtt csapat találkozóin is medencébe száll majd.