A kilencedik helyért játszhatnak

2004. április 9.

Az alsóházban folytathatja a férfi OB I-es vízilabda-bajnokság további küzdelmeit a Legrand-Szentesi VK. Az alapszakaszt záró mérkőzésen, Szolnokon 12-11-es vereséget szenvedett Vidumanszky László együttese úgy, hogy a két pontot eldöntő találatot néhány másodperccel a vége előtt lőtték a Tisza-partiak.

Az igazsághoz tartozik, hogy az elején némileg elaludt a Szentes, az első negyedben 5-2 húztak el a hazaiak. A második, harmadik negyedet döntetlenre sikerült hozni, és bár a záró játékrészben két góllal jobbak voltak Somogyiék, a végén az egy pontról is "lecsúszott" a Legrand. Városunk csapata az alapszakasz kilencedik helyén végzett, a továbbiakban a 9-12. helyért mérkőzhet. Az alsóházi rájátszásban a Szentes a Cegléddel, a Szent István Egyetem a Szolnokkal játszik majd. Ezután a győztesek (két győzelem kell a továbbjutáshoz) a 9. helyért, a vesztesek az osztályozó kiharcolásáért harcolnak. Mondanunk sem kell, ez utóbbira gondolni sem merünk.