WTKA VB

Italy, Marina di Carrara - 2010. 10. 28-31.

EC 2010

A versennyel kapcsolatos dokumentumok ITT tölthetők le!

Kategóriák
augusztus 2017
M T W T F S S
« Feb    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Budapest Sportaréna Layout

Layout qualifying and final

Diákolimpia 2010

Knock Down Karate Diákolimpia versenykiírása
2009/2010-es tanév
Szentes

1. A verseny célja
– az általánosiskolai oktatási intézményekben tanuló karatékák közös versenyeztetése és a „diákolimpiai” cím megszerzése,
– a Knock down karate népszerűsítése,
– az utánpótlás-nevelés és kiválasztás lehetőségeinek bővítése.

2. A verseny rendezői
– a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Magyar Tradicionális Kyokushin Karate Szövetség és az Oyama Dojo SE

3. A verseny helye és időpontja: Szentes, Dr. Papp László Sportcsarnok, 2010. április 18. vasárnap 12.00 óra

4. A verseny résztvevői

– A Magyar Karate Szövetség által nyilvántartott versenyzők

5. Versenyszámok

– Egyéni Knock Down Kumite

6. Versenyszabályok

– A MKSZ Knock Down szabálykönyve alapján egyenes kieséses rendszerben

7. Korcsoportok, súlycsoportok és minimum övfokozatok

Gyermek III. kategória 2002-2003-bazületettek, min. 10. kyu
– Fiúk: -25 kg, -30 kg, -35 kg, +35 kg
– Lányok: -20kg, -25 kg, -30 kg, +30 kg
Gyermek II. kategória 2000-2001-ben születettek, min. 10. kyu
– Fiúk: -30 kg, -35 kg, -40 kg, +40 kg
– Lányok: -25 kg, -30 kg, -35 kg, +35 kg
Gyermek I. kategória 1998-1999-ban születettek, min. 9. kyu
– Fiúk: -40 kg, -45 kg, -50 kg, +50 kg
– Lányok: -35 kg, -40 kg, -45 kg, +45 kg
Serdülő kategória 1996-1997-ban születettek, min. 9. kyu
– Fiúk:-40 kg, -45 kg, -55 kg, -65 kg, +65 kg
– Lányok: -45 kg, -55 kg, +55 kg

8. A verseny főbírája: Hanshi Adámy István 8. dan
-A rendezők által felkért „nemzetközi” vagy „A” kategóriájú minősítéssel rendelkező versenybírák, szövetségenként 5-5 fő, akiket a stílusszervezetek bírói bizottságának vezetője jelöl ki (felelőséggel)

9. Védőfelszerelések

  • Gyermek és serdülő kategóriákban:
    Lábszárvédő, fejvédő, kesztyű, fiúknál herevédő, lányoknál mellvédő (amelyik nem takarja a gyomorszájat), fogvédő lehetséges
  • A védőfelszerelésekről a versenyzők gondoskodjanak.

10. Nevezési és indulási feltételek

A mellékelt nevezési lapon történő nevezés a megadott határidőn belül
A nevezési lapok pontos kitöltése és hitelesítése (pecsét, aláírás)
Érvényes diákigazolvány vagy személyi igazolvány bemutatása a helyszínen
2010. évre befizetett éves szövetségi díj (Budo Pass-ban megjelölve)
A Budo Pass-ban 6 hónapnál nem régebbi „VERSENYEZHET” sportorvosi bejegyzés
Helyszíni orvosi vizsgálaton való megjelenés és alkalmasság
2010. évre érvényes MKSZ „VERSENYZŐI ENGEDÉLY”, mely a biztosítást is tartalmazza
A korcsoportnak megfelelő övfokozati bejegyzés
Eltiltás alatt nem állhat a versenyző
Nem rendelkezhet 6 hónapnál frissebb „FEJ KO” bejegyzéssel

Nevezési díjak:

A nevezési díjakat a lent megadott számlaszámra kérjük elutalni.

A fizetési határidőig (április 10-ig) beérkezett nevezési díj 1.500 Ft/fő. Az április 10-éig be nem érkezett nevezési díjakat a helyszínen a helyszíni fizetés szabályai szerint kell kifizetni (3.000 Ft/fő).
Helyszíni nevezés nincs, csak helyszíni fizetés!

A nevezési díjakat kérjük az Oyama Dojo SE bankszámlájára utalni:
Oyama Dojo SE
6600, Szentes, Ady E. u. 27.
Szegvár és Vidéke Takarékszövetkezet 57200031-10010127

Helyszíni fizetés esetén 3000 Ft/fő.

Nevezési cím:
Sensei Brezovai Sándor
6600 Szentes, Vásárhelyi út 100.
Információ: 20/9-248-263 Brezovai Sándor
brezovai@vnet.hu

A nevezési lapokat az alábbi határidőig postai úton kérjük elküldeni. Késedelmes nevezést nem áll módunkban elfogadni!

11. Nevezési határidő: 2010. április 05.

12. Díjazás : Az első helyezettek kupa, érem és oklevél, a további helyezettek érem és oklevél díjazásban részesülnek.

13. A verseny programja:

07.00-10.00 mérlegelés, orvosi vizsgálat
10.00-11.30 sorsolás, bírói értekezlet
11.45-11.50 sorakozó
11.55-12.00 bevonulás
12.00-12.05 ünnepélyes megnyitó, köszöntők
12.05-12.20 eskütétel, szabálymagyarázat
12.20-12.25 kivonulás
12.30-17.30 selejtezők, elődöntők 4 küzdőtéren
17.30-18.00 felnőtt Magyar Bajnokság törésgyakorlatsi
18.00-19.30 középdöntők, döntők
19.30-20.00 eredményhirdetés

Megjegyzés: A versenyek nagy létszámára való tekintettel kérjük a résztvevő csapatok vezetőit, hogy a 7 órakór nyíló mérlegelésre lehetőleg a helybéli és a közel lakó versenyzőket hozzák el, hogy a messziről érkezők kb. 8 órától tudjanak majd mérlegelni a torlódások elkerülése végett .
Továbbá a korábban beérkezett nevezések alapján a rövid időtényezőre tekintettel a szervezők elkészítik a sorsolásokat minden kategóriában, s csak az esetlegesen meg nem jelentek kerülnek kihúzásra a mérlegelés lezárása után.
A bejelentkezés szervezetten lesz bonyolítva, kérjük a résztvevőket, hogy fegyelmezett magatartásukkal és figyelmességükkel segítsék a verseny gyors és gördülékeny lebonyolítását!

14. Költségek

A verseny rendezési költségeit a rendezők, míg a nevezési díjat és az utazás költségeit a résztvevők fedezik.

A kluboknak a befizetett nevezések arányában (a Diákolimpia és a Magyar Bajnokság nevezéseit összesítve) adunk belépő jegyeket, 1-10 főig 1db, 11-20 főig 2 db, 21-30 főig 3 db, 30 fő fölött 4 db, melyet a bejáratnál tudnak átvenni a klubvezetők.

Belépőjegyek a helyszínen válthatók felnőtteknek 1000 Ft, 8-18 év között 500 Ft, 8 év alatt ingyenes. A belépőjegyek egész napra érvényesek!

Eredményes felkészülést kívánok minden versenyzőnek!

Osu!

Tisztelettel:

Sensei Brezovai Sándor 4.dan
Oyama Dojo SE elnöke

WTKA VB főtámogató

A Magyar Válogatott főtámogatója a PANOL PLUSZ Kft.

Diákolimpia és MB

A versennyel kapcsolatos dokumentumok ITT tölthetők le!

Nyelv/Language
Média támogatók
  • BUDO MAGAZIN
  • Duna TV
  • EUROSPORT
  • Kurca TV
  • Magyar Budo Magazin
  • Marketing & Szoftver Kft
  • Montana
  • Rádió Szentes
  • Roxy Rádió
  • SPORT1TV
  • Szuperinfo
Szponzorok
  • 6X6 Taxi
  • CASHLINE Értékpapír Zrt.
  • das.hu
  • DKG-EAST ZRT.
  • Főgáz
  • Földgázszállító Zrt.
  • Fundamenta-Lakáskassza Zrt.
  • GREENSOUND
  • Hungerit ZRt.
  • Kőolajvezetéképítő Zrt.
  • Láss Csodát
  • MVM
  • Olajterv Csoport
  • Pajzs Technológia
  • Quaestor
  • Securitas
  • Szentes Város Önkormányzata Szentes Város Önkormányzata Szentes Város Önkormányzata
  • Turbo Team
  • Vasveréb Kézműves Műhely