Budapest Sportaréna Layout

Layout qualifying and final

Fantasztikus magyar ifi, junior EB eredmény Szentesen

Ifi, junior EB

2010. április 17-én Szentesen került megrendezésre az Ifjúsági és Junior Kyokushin Karate Európa-bajnokság. Nagy várakozással nézett mindenki a verseny elé, mert az októberi WT bebizonyította, hogy nagyon erős az európai kyokushin karate a világ viszonylatában. Fontos, hogy ennek a sportágnak is legyen utánpótlása, melynek igazi megmérettetése volt a szentesi verseny. A magyar utánpótlás a kontinens legerősebb kontingense ez be is bizonyosodott a verseny végére.

Az első ízben megrendezett Súlycsoportos Ifjúsági, Junior Össz-Kyokushin Karate Európa-bajnokság full-contact rendezvényén 15 ország 120 indulóját várták, akik egy rangos versenyen mérték össze tudásukat.

A szentesi szupertornán a magyar és ukrán harcos fiatalok versengéséből a házigazdák kerültek ki győztesen. A nemzeti csapat tagjai 8 arany-, 6 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek a Dr. Papp László Sportcsarnokban, külön öröm, hogy a magyar érmek közel fele (4 arany-, 2 ezüst- és egy bronz-) a szentesiek remeklésének volt köszönhető. A szervezetek versengését a Kyokushin-kan nyerte.

A Sensei Brezovai Sándor áldozatos szervezőmunkája révén létrejött, több hazai és nemzetközi knock-down szervezet részvételével lezajlott szombati tornán megmutatták oroszlánkörmeiket a magyar fiatalok: összesen nyolc arany-, hét ezüst- és tizenegy bronzérem maradt itthon a rendkívül színvonalas és kőkemény harcok után.

– Jól sikerült a kontinensviadal, elégedett vagyok az érmek számával – értékelte az Eb-t a szentesi Brezovai Sándor főszervező, a magyar csapat vezetője. – A bivalyerős ukrán, orosz, grúz csapat edzői, vezetői is csodálkozva nézték a magyar, köztük természetesen a szentesi utánpótlás-sportolók remeklését.

Az Oyama Dojo versenyzői igazi sporttörténelmet írtak eredményükkel, mert szentesi sportegyesület még nem szállított annyi EB aranyérmet mint, amit most a dojo versenyzői.

Az országok versenyfutása tulajdonképpen a magyar és az ukrán Kyokushin-kan csapat párharcára szűkült, amelyet végül 25 pont előnnyel a mieink nyertek.
A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a magyar Shinkyokushin csapat állhatott.