Március

 

Március 1 - 28.

Járom az utam

címmel Török Katalin festményeiből nyílik kiállítás

Megnyitó: 2014. március 1. 15.00 óra

Városi Könyvtár

 

Március 1.

A természet patikája

múzeumi matiné - családi délelőtt kézműves foglalkozással

Koszta József Múzeum, 10.00 óra

 

Március 1.

2013. év Élsportolóinak Városi Ünnepsége

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 10.00 óra

 

Március 1.

Hungerit Kupa Regionális Teremlabdarúgó Bajnokság

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 16.00 óra

 

Március 2.

Tavaszvárás – Tücsök Klub

Dózsa Ház, Közösségi tér, 9.00 óra

 

Március 2.

Hungerit Kupa Regionális Teremlabdarúgó Bajnokság

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 11.00 óra

 

Március 3.

Agyra gyúrj!

játékos indirekt tanulásfejlesztés

Gyermekkönyvtár, 16.30 óra

 

Március 4.

Gyermek klub – délutáni matiné

Művelődési és Ifjúsági Ház, 16.30 óra

 

Március 4.

Van egy könyvem

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 5 - 30.

Somoskövi Sándor akvarell kiállítása

Megnyitó ünnepség: 2014. március 5. 17.00 óra

Tokácsli Galéria

 

Március 5.

A magyar középkor virágkora: Luxemburgi Zsigmond (1387-1437)

A magyar középkor virágkora: Luxemburgi Zsigmond (1387-1437)

Előadó: Poszler György tanár

Városi könyvtár, 18.00 óra

 

Március 6.

Irodalmi életrajzok előadássorozat Poszler György vezetésével

Művelődési és Ifjúsági Ház, 19.00 óra

 

Március 7.

Nekünk találkozni kellett - Városi Nőnapi Gálaműsor

Záray Márta és Vámosi János leghíresebb slágerei

Városi Nőnapi Gálaműsor

Előadja: Merényi Nicolette magánénekes és Kiszely Zoltán színművész

Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ, 18.00 óra

 

Március 7.

A Kitalált Középkor Elmélete

Zentai Ákos előadása

Dózsa Ház, Közösségi Tér, 18.00 óra

 

Március 7.

Alapi István Band

Az Edda Művek gitárosának zenekara Szentesen!

Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola hangversenyterme, 19.00 óra

 

Március 8.

ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokság

10.00 óra Kiemelt U10-es fiú, 15.00 óra régiós U10-es leány

forduló

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 10.00 óra

 

Március 8.

Focitorna

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 17.00 óra

 

Március 8.

Szentes – OSC

Szentes – OSC

Férfi OBI-es vízilabda-mérkőzés

Szentesi Üdülőközpont, 18.00 óra

 

Március 8.

Atlantic Bar Buli Voksán Virággal és nőnapi meglepetésekkel

Művelődési és Ifjúsági Ház, 22.00 óra

 

Március 9.

Karate diákolimpia

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 11.00 óra

 

Március 10 - 17.

Hüllő kiállítás

Művelődési és Ifjúsági Ház

 

Március 10.

Mese habbal

Mesés, beszélgetős, kézműves foglalkozások (nem) csak felnőtteknek: mesékről, családról, gyerekekről, összetartásról …

Gyermekkönyvtár, 16.30 óra

 

Március 11.

Gyermek klub – kézműves foglalkozás

Művelődési és Ifjúsági Ház, 16.30 óra

 

Március 11.

Filmklub

Tito és én (színes, magyarul beszélő, jugoszláv filmszatíra, 118 perc, 1992; rendező: Goran Markovic)

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 12.

Alkotóka – kézműves foglalkozás

Gyermekkönyvtár, 16.00 óra

 

Március 12.

Biológiai kertművelés és egészségügyi vonatkozásai

„Természetes eszközökkel az öregedés és a betegségek ellen, hogyan győzzük le még a rákot is” című előadássorozat keretén belül

Előadó: Sóspataki Ferenc természetgyógyász

Művelődési és Ifjúsági Ház, 17.30 óra

 

Március 12.

Március 15. a forradalom békés napja

Előadó: Poszler György tanár

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 13.

Boros-expo

Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ, 15.00 óra

 

Március 13.

Aranyfürtöcske és a három medve

angol nyelvű előadás

Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola tornaterme, 15.00 óra

 

Március 13.

Szentesi KK – Szeged GT

felnőtt férfi bajnoki kosárlabda mérkőzés

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 18.00 óra

 

Március 13.

Irodalmi életrajzok előadássorozat Poszler György vezetésével

Művelődési és Ifjúsági Ház, 19.00 óra

 

Március 14 - 17.

6. Kiss Bálint Nemzetközi Utánpótlás Kupa és Szentesi Kézilabda Fesztivál

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, általános iskolák tornatermei

 

Március 14.

Ünnepi megemlékezés\, Boros-díj átadás

Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ, 10.45 óra

 

Március 14.

Szentes – KSI

Férfi OBI-es vízilabda-mérkőzés

Szentesi Üdülőközpont, 18.00 óra

 

Március 15.

III. Városismereti túraverseny

Dózsa-ház, 8.00 óra

 

Március 15.

Városi ünnepség

Az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharc évfordulójának tiszteletére rendezett városi ünnepség

Kossuth tér, 10.00 óra

 

 

Március 15.

Pilvax Kávéház

Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ, 12.00 óra

 

Március 15.

Szentesi Körséta

A Járásbíróság történész és építész szemmel

„Régi –új Szentes” programsorozat keretén belül, 15.00 óra

 

Március 16.

Díszmadár Börze

Móricz Zsigmond Művelődési Ház, 7.00 óra

 

Március 17.

Róvott múltunk

székely-magyar rovás foglalkozások

Gyermekkönyvtár, 16.30 óra

 

Március 17.

Logikusan gondolkozol? – Gondolkodók klubja

Vezeti: Berényiné dr. Papp Erzsébet

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 18.

Gyermek klub – délutáni matiné

Művelődési és Ifjúsági Ház, 16.30 óra

 

Március 18.

Egy kiállítás képei …

rendezvénysorozat I.

beszélgető est

Képek és kérdések Az ember tragédiájáról – Kass János grafikái

Beszélgetőtársak: Bánki Vera műfordító és Karikó-Tóth Tibor a Kiss Bálint Református Általános Iskola igazgatója

Koszta József Múzeum, 16.30 óra

 

Március 19.

Vízipók\, csodapók mesejáték a SZÖSZ előadásában

A Micimackó bérlet előadása

Móricz Zsigmond Művelődési Ház, 9.00 óra

 

Március 19.

A magyar középkor virágkora: Hunyadi Mátyás

Előadó: Poszler György tanár

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 19.

Szerelem? Piros Ildikó önálló estje

Pódiumbérletes előadás

Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ, 19.00 óra

 

Március 20 - 28.

Internet fiesta

Március 20-27.

Városi Könyvtár

 

Március 20.

Irodalmi életrajzok előadássorozat Poszler György vezetésével

Művelődési és Ifjúsági Ház, 19.00 óra

 

Március 21.

Beszéljünk Magyarul! - című előadás

Dózsa Ház, Közösségi Tér, 17.00 óra

 

Március 22.

Fényünnep

Dózsa Ház, Közösségi Tér, 10.00 óra

 

Március 22.

ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokság

Kiemelt U10-es leány

forduló

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 10.00 óra

 

Március 22.

Antonjuk Alexandar Amatőr Kosárlabda Emléktorna

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 14.00 óra

 

Március 22.

Szentesi Körséta: A Fehérház és a múlt találkozása

„Régi –új Szentes” programsorozat keretén belül

A Fehérház és a múlt találkozása, 15.00 óra

 

Március 22.

Narnia krónikái

angol nyelvű zenés, verses, dalos színdarab a Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola angol-magyar két tanítási nyelvű tagozatos diákjainak előadásában

Móricz Zsigmond Művelődési Ház, 15.00 óra

 

Március 22.

Mozdulj rá! Czanik Balázzsal

Művelődési és Ifjúsági Ház, 15.00 óra

 

Március 22.

Szentes – Vasas

Férfi OBI-es vízilabda-mérkőzés

Szentesi Üdülőközpont, 18.00 óra

 

Március 23.

Farsangi Amatőr Labdarúgó Torna

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 9.00 óra

 

Március 23.

St. Jupát Nyílt Nap

Gördülő generációk – kerékpáros kirándulás korhatár nélkül

Dózsa-ház, 10.00 óra

 

Március 24.

Varázsjátékok

fantáziajátékok 3-8 éveseknek, mesével, játékkal

Gyermekkönyvtár, 16.30 óra

 

Március 25.

Gyermek klub – kézműves foglalkozás

Művelődési és Ifjúsági Ház, 16.30 óra

 

Március 25.

Filmklub

Rém hangosan és irtó közel (színes, magyarul beszélő, amerikai filmdráma, 129 perc, 2011; rendező: Stephen Daldry)

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 26.

A halál egészen más\, vagy mégsem? Kérdések válaszok nélkül?

Előadó: dr. Horváth György; közreműködik: Tóth Sándorné

Városi Könyvtár, 18.00 óra

 

Március 27.

Óvodás Olimpia

Szentesi Klauzál Gábor Általános Iskola, 10.00 óra

 

Március 27.

Irodalmi életrajzok előadássorozat Poszler György vezetésével

Művelődési és Ifjúsági Ház, 19.00 óra

 

Március 28.

Molnár Dixieland Band

Közkívánatra! Az 50 éves jubileumát ünneplő zenekar újra Szentesen!

Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola hangversenyterme, 19.00 óra

 

Március 29.

ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokság

Kiemelt U10-es fiú forduló

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 10.00 óra

 

Március 29.

Szentesi Körséta

A fehérházi üzletek eredeti és mai funkciói

„Régi –új Szentes” programsorozat keretén belül

A fehérházi üzletek, 15.00 óra

 

Március 29.

Zsebkendőm négy sarka

a Szentesi Művelődési Központ díszítőművész körének kiállítása

Városi Könyvtár, 15.00 óra

 

Március 29.

First koncert

Művelődési és Ifjúsági Ház, 22.00 óra

 

Március 30.

Amatőr labdarúgó torna

Dr. Papp László Városi Sportcsarnok, 13.00 óra

 

Március 31.

Agyra gyúrj!

játékos indirekt tanulásfejlesztés

Gyermekkönyvtár, 15.30 óra

 

 

.