Brusztos meccsen döntetlen

Kaposvár - Szentes (9-9)

Az OB I. bajnokság középszakaszának április 4.-én pótolt 2. fordulójában a Szentes csapatát fogadta a Kaposvár. Sorozatban három vesztes bajnoki után tudott ismét pontot szerezni a Metalcom-Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapata, méghozzá Kaposváron.

Legutóbb éppen a somogyiak nyertek Pelleiék ellen 7–9-re Szentesen. Revánsvággyal utaztak tehát Nagy Mártonék a találkozóra, amely 9–9-cel zárult szerda este.

Három és fél negyeden át végig vezettek a Kurca-partiak, négy perccel az összecsapás vége előtt 7–6-nál kerültek előnybe a hazaiak. Kettő minutum volt hátra, amikor már 9–7 állt az eredményjelzőn. Óriásit küzdve azonban egy ponttal gazdagodott a Szentes, mivel Pellei Kristóf először emberelőnyből szépített, majd tíz másodperccel a dudaszó előtt szabaddobásból egalizált, döntetlenre mentve a találkozót.

Pellei Csaba: – Végig vezettünk, az utolsó fél negyedben került előnybe a Kaposvár. Nagy nyomásnak voltunk kitéve, a kezdő centerünket a kispadról vesztettük el. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, remélem, hogy ezzel a mérkőzéssel kilábaltunk a hullámvölgyből.

Kaposvár–Metalcom-Szentes 9–9 (2–2, 3–2, 3–3, 2–3)

Metalcom-Szentes: Meixner (9 védés) – Kiss K. 1, NAGY M. 3, Vörös 1, Palotás G., Pellei F., Somogyi. Csere: Kókai, PELLEI K. 3, Werner, Hegedűs, Tóth Gy., Takács 1. Vezetőedző: Pellei Csaba. Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 5/2. Ötméteresből: –, ill. 1/1. Kiállítva cserével: Vörös. Kipontozódott: Hegedűs.