8. SZIVÁRVÁNY KÉPZŐMŰVÉSZETI VERSENY
Nyolcadik alkalommal rendezte meg a Szivárvány
Alapfokú Művészeti Iskola és a Szegedi Tudomány Egyetem Rajz-
Művészettörténet tanszék közreműködésével az Országos Szivárvány
Képzőművészeti Versenyt.
A verseny két korcsoportban (6-10 és 10-14 év
közötti gyerekek) rendezték meg, amely idén a természet védelme témakört
járta körül.
A „Zöld gondolat” – Magyarország védett növényei és
állatai címmel meghirdetett képzőművészeti verseny elődöntőjére 751 db
pályamű érkezett 61 iskolából.
- Nagyon sok a kiváló minőségű, példaértékű alkotás
született és ezért nehéz volt kiválasztani azt a 25-25 alkotót, akik
bekerültek az országos döntőbe - mondta Kálmánné Szabó Erzsébet a
Szivárvány AMI vezetője 2017. május 20-án a döntő napján.
50 gyermeket, szüleiket és tanáraikat várták a
versenynek színhelyéül szolgáló Klauzál Gábor Általános Iskolába, melyet
Balázs József, a Hódmezővásárhelyi Tankerület igazgatója nyitott meg -
elmondta, hogy példaértékű együttműködést hozott a verseny a
művészetoktatás területén.
Ezután a gyerekek elfoglalták
alkotóhelyüket és elkezdődött a verseny. A „Zöld gondolat” –
Magyarország védett növényei és állatai címmel meghirdetett
képzőművészeti verseny döntőjében plakátot kellett bármilyen technikával
rajzolniuk a diákoknak, melyben az alábbi eredmények születtek:
További képek
ITT tekinthetők meg!
I.
KORCSOPORT
A versenyző neve |
Iskolája |
Felkészítő tanár |
Elért eredmény |
Nagy Lara |
Kaffka M. Általános Iskola és
AMI Miskolc |
Csőry Alexandra
Blaskovics Attila |
1.hely |
Dányi Fanni |
Szilády Áron Ált Iskola és AMI
Ságvár |
Balogh Ferencné |
2. hely |
Bihari Gerda |
Kunszentmártoni Általános Iskola
és AMI |
Molnár Adrienn |
2. hely |
Németh Zoé |
Péteri Pittner Dénes Általános
Iskola |
Hadar Tímea |
3. hely |
Csicsó
Máté |
Eszterházy Károly Egyetem
Gyakorló Általános Iskola és AMI |
Bulla Márta |
3.hely |
Nagygyörgy Beatrix |
Kunszentmártoni Általános Iskola
és AMI |
Kiss Györgyi |
különdíj |
Krivácsi
Léna Minerva |
Kaffka M. Általános Iskola és
AMI Miskolc |
Csőry Alexandra
Blaskovics Attila |
különdíj |
Barna Villő |
Szivárvány Alapfokú Művészeti
Iskola Szentes
|
Olasz Attila |
különdíj |
Hingl Zsombor |
Mátéffy Utcai Óvoda – Szivárvány
AMI Szentes |
Olasz Attila |
különdíj |
II. KORCSOPORT
A versenyző neve |
Iskolája |
Felkészítő tanár |
Elért eredmény |
Gáspár
Andrea |
Bonyhádi Ált. Iskola, Gimnázium és AMI |
Kertész Jánosné
|
1.hely |
Farsang
Réka |
Kunszentmártoni Ált. Iskola és AMI |
Molnár Adrienn
|
2. hely |
Mendler
Réka |
Eötvös József Gyakorló Ált. Iskola és
Gimnázium Nyíregyháza – Garabonciás Művészeti Iskola |
Somfainé Dávid Judit |
2. hely |
Limpár
Csenge |
Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű
és Sportiskola |
Kolonics Péter |
2. hely |
Szibler
Viktória |
Szombathelyi Váci Mihály Ált. Iskola és
AMI |
Rákos József |
3.hely |
Fábián
Kitti |
Bonyhádi Ált. Iskola, Gimnázium és AMI |
Kertész Jánosné
|
3.hely |
Barna Ágnes |
Kondorosi Petőfi István Ált. Iskola és
AMI, Kollégium |
Nyerges Gáborné |
3.hely |
Szabó Dávid |
Szombathelyi Váci Mihály Ált. Iskola és
AMI |
Rákos József |
különdíj |
Csáki
Vivien |
Péczely Attila AMI Hódmezővásárhely |
Radicsné Nagy Andrea
|
különdíj |
Mihalovits
Panka |
Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű
és Sportiskola |
Kolonics Péter |
különdíj |
Szentes, 2017. 05. 22.
|