Izgalmas vízilabda szombat

Előnybe került a Hungerit-Szentes

Női vízilabda OB I, rájátszás az 5. helyért, 1. mérkőzés.

A női vízilabda OB I rájátszásában az ötödik helyért a Hungerit-Szentes az Egert fogadta. A hazaiak az első negyedben négy góllal (5-1) elhúztak, ám a vendégek a második játékrészben kettőt ledolgoztak ebből a hátrányból.

A meccs második felében az Eger kiegyenlített (7–7), ám ettől kezdve is a Szentesnél volt az előny. A végén 12–11-nél még mindkét félnek több támadása volt, ám az utolsó két és fél percben nem született gól. Az egyik fél két győztes mérkőzéséig tartó párharc szombaton 18 órakor Egerben folytatódik.

Ifj. Tóth Gyula: – Számítottam rá, hogy így kezdünk, és pontosan úgy folytatódott a meccs, ahogy vártam. Ki-ki meccs volt, a rengeteg hiba ellenére a csapat igyekezett, de saját magunknak tettük nehézzé ezt a sikert.

Hungerit-Szentes–Eger 12–11 (5–1, 2–4, 3–3, 2–3)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Hungerit javára.

A Metalcom Szentesi VK férfi vízilabdacsapata is szombaton (április 29.) száll vízbe, hogy eldőljön, hogy játszhat-e a 13. helyért. Izgalmas lesz a mérkőzés, mert a vesztesnek a kiesés ellen kell majd harcolnia, így nincs más hátra a szombati találkozón győzni kell.

A 13-16. helyért, a bennmaradásért folyó első meccsen rendkívüli izgalmak közepette, ötméteresekkel kapott ki a Metalcom-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata Tatabányán (13-11).

Tatabánya–Metalcom-Szentes 13–11

(2–2, 3–4, 3–1, 2–3 – ötméteresekkel: 3–1)

A szentesi Tatabánya elleni mérkőzés fej-fej mellett haladtak a csapatok, míg a végjáték a Szentesnek sikerült jobban így 13-11-re győztek.

Metalcom-Szentes–Tatabánya 13–11

(4-4, 3-3, 4-2, 2-2)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1 .