Szentesi siker a megyei rangadón

A férfi vízilabda OB I-ben az Eger, OSC, Miskolc hármas elleni meccsen nem titkolták Szentesen, inkább felkészülési partikról van szó, minthogy reális pontszerzési esélyekről – nos, a Kurca partján a Szeged elleni megyei rangadón már pontokat reméltek.

A megyei rangadó mindig is tartogat meglepetést, mert amikor a Szeged még erős volt, akkor is szoros mérkőzést játszott a Szentes. Most, hogy jelentősen fiatalodott a szegedi csapat, nem volt kérdés, hogy csak a győzelem volt a megfelelő eredmény a Kurca parti gárdának. Az ilyen mérkőzések a legnehezebbek, mert az akarás akár görcsösségbe is átcsaphat - mondta Pellei Csaba vezetőedző.

A jelentősen meggyengülő szegediek két negyedik tartották a lépést, sőt vezettek, ám szünet után „robbantott” a házigazda, a beindult támadójáték feltartóztathatatlan volt, a 7–2-es negyed pedig voltaképpen mindent eldöntött, Vörös Viktor vezérletével végül 12–7 lett a vége.