Nyugalmas győzelem

A Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata győzelemre készült a hajdan szebb napokat látott Eger ellen. A Kurca-partiak fölényes, 21-8-as sikert arattak.

Ahogy az ellenfelet kicsit bántva tréfásan meg szokták jegyezni, a legszorosabb 0–0-nál volt az állás, de még 2–1-nél is közel volt az Eger a Szenteshez.

Azt követően azonban a házigazdák fokozatosan elhúztak, és kétszer 8 perc után, vagyis a félidőben már 10–3 állt az eredményjelzőn. A Hungerit a 7 (!) gólt szerző Bujka Barbara és a remekül védő Bolonyai Flóra vezérletével – de mindenki hozzátette a magáét – egyre inkább növelte a távolságot.

Hungerit-Szentesi VK–Eger 21–8 (4–2, 6–1, 5–2, 6–3)

Női vízilabda OB I, 10. forduló, A csoport.

Hungerit-Szentes: BOLONYAI (9 védés) – Hevesi 2, MISKOLCZI 3, BUJKA 7, KÖVÉR-KIS 3, Pengő 1, Gémes 1. Csere: Gundl (kapus, 3 védés), Duhaj, Urvári, Farkas 1, Mihály 1, KÁDÁR 2, Tóth Cs. Vezetőedző: Tóth László.

ZF-Eger: Kiss (4 védés) – Zajácz, Szeredi 1, Parkes, RÁSKI 2, CZIGÁNY 3, Veréb. Csere: Jenes, Pócsi 2, Szívós, Szilágyi, Szűcsné Fekete, Miklós. Edzők: Kelemen Attila, Rüll Csaba. Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 8/2. Ötméteresből: 6/6, ill. 3/2.