A bírókat is legyőztük! Csoportelsők vagyunk!

Első lett a Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK női vízilabdacsapata a LEN-kupa hazai medencében zajló selejtezőtornáján, miután a vasárnapi záró mérkőzésen nyert az orosz Uralocska ellen, így három győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel jutott be a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.

Az Uralocska és a Szentes parázs, magas színvonalú meccset, csatát vívott egymással, és másfél perccel a vége előtt még az orosz együttesnél volt az előny, 4–5. De a hazaiak elhitték, hogy lehet fordítani, a drukkerek támogatásával verhető a Zlatoust. Az utolsó két támadást góllal fejezték be Kövér-Kisék, és 6–5-re nyertek! A mérkőzés utolsó felében elég rendesen ellenünk lejtett a medence, és még a kapufa sem volt velünk. Az orosz csapat egy hajtós agresszív játékkal robogott végig mint az Uzsgyi a Szentes - Szolnok vonalon, de sikerült megállítani. Ennek a mérkőzésnek nem most fogjuk megtapasztalni a hozadékát, hanem a következő csoportkörben, ahol értékelik a csoportelsőséget.