Megtanultunk közép kezdeni!

Legrand-MetalCom-Szentes–Duna Takarék Győr 0–15 (0–8)

Nem elég a magyar válogatott játékosok „tömege", a bajnoki címre hajtó Győr a szentesi futsal bajnokin két idegenlégióst is bevetett: a nyolcvanötszörös román válogatott Ion Al-Ioani Déváról, a brazil Willian Neris dos Santos spanyol élvonalbeli Boadillától érkezett. Előbbit a két legjobb román futsalos között tartják számon, utóbbi BL-győztes (1998, Talavera), spanyol bajnok és Szuperkupa-győztes

A találkozó a Békéscsabáról érkező játékvezetők késése miatt negyedórás csúszással kezdődött, és bár az első kilenc percben is a Győr volt aktívabb, a Szentes vezetett néhány veszélyes kontrát. Aztán beindult az, amelyre inkább a magyarországi rendezésű Eb-n vágytunk: a Madarász, Gyurcsányi, Lódi, Tóth Sz. négyes ellenfelénél sokkal gyorsabban, és a kilencedik perctől már eredményesen is játszott. A szünetre olyan vendégelőny alakult ki, amely után a Legrand-MetalComnak nem volt visszaút: 0–8. A szünet után sem állt le a bajnokesélyes, futószalagon termelte a gólokat, ahogy Némethy László, a Szentes edzője fogalmazott, egészen más dimenzióban futsalozott.