|
ÁPRILIS
Április 1. Új életfa átadás Polgármesteri Hivatal 15.00 óra
Április 1-6. A Felsőpárti Református Egyház rendezvénysorozata Művelődési és Ifjúsági Ház 16.00 óra
Április 2. „A magyar felvilágosodás kora és Haydn” zenés irodalmi est A Lajtha László Alapfokú Műv. Iskola és a Városi Könyvtár közös rendezvénye Városi Könyvtár 18.00 óra
Április 3. Radnóti Miklós születésének 100. évfordulója Móricz Zsigmond Művelődési Ház
Április 3. Lackfi János író-olvasó találkozó A költészet napja tiszteletére Városi Gyermekkönyvtár 10.00 óra
Április 3-5. 30 éves születésnapi VE-GA Nagytalálkozó Terney Béla Középiskolai Kollégium
Április 4. Kórushangverseny Gyergyóremetei Gyermekkórus és a Petőfi Sándor Általános Iskola Nagykórusának hangversenye Lajta László Alapfokú Műv. Iskola 16.00 óra
Április 4. - május 2. Alkotó Pedagógusok tárlata Megnyitó: április 4. 15.00 óra Városi Galéria
Április 6. Húsvéti népszokások Előadást tart Dr. Szűcs Judit Városi Gyermekkönyvtár 11.00 óra
Április 7. Húsvéti készülődés, kézműves foglalkozás felnőtteknek Művelődési és Ifjúsági Ház 16.30 óra
Április 9-10. Húsvéti készülődés, kézműves foglalkozás 8-12 éves gyerekek számára Pepita Macska Klub - Dózsa-ház 8.00 óra
Április 9., 15. és 29. Cserbik Attila bibliaoktató előadásai Városi Könyvtár 18.00 óra
Április 9. Táncház Művelődési és Ifjúsági Ház
Április 10-17. Dr. Tóth Edit keresztszemes képei Megnyitó: április 10. 18.00 óra Városi Könyvtár
Április 10., 17. és 24. Rock koncert Művelődési és Ifjúsági Ház 20.00 óra
Április 15 - április 28. „Óvodások a Gyermekkönyvtárban” Ismerkedés a könyvvel, könyvtárral Városi Gyermekkönyvtár
Április 16. A fegyveres küzdelem története „Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc ” - Dr. Csikány Tamás alezredes előadása Hegedűs László Helyőrségi Klub 14.00 óra
Április 17-24. „Tavasz a természetben” Nemzetközi amatőr alkotók kiállítása (felnőtt kategória) Megnyitó: április 20. 15.00 óra Művelődési és Ifjúsági Ház
Április 17. Alkotó Pedagógusok Előadó-művészeti Fesztiválja Móricz Zsigmond Művelődési Ház 15.00 óra
Április 15. „Művészteázó” Művészetek Háza 18.00 óra
Április 17. MOLNÁR-DIXIELAND BAND ZENE-VILÁG-ZENE sorozat
Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és Hangversenyközpont 19.00 óra
Április 18. - május 8. „A valóság tükre” - Enyedi Zoltán fotókiállítása Megnyitó: április 18. 15.00 óra Városi Könyvtár
Április 17. Rock koncert (HOLD ON THROUGH, BUILT FOR LIFE, TANGO UNDERGROUND) Művelődési és Ifjúsági Ház 20.00 óra
Április 20-23. Filmvetítés A magyar film hete alkalmából minden este filmvetítés Városi Könyvtár 18.00 óra
Április 20. „Egy darabot a szívünkből” Népszerű operett, nosztalgia és musical slágerek a Maya trió előadásában
Közreműködnek: Horváth Melinda, Kamenik Klaudia, Mohácsi Attila a Győri Nemzeti Színház művészei Megyeháza Konferencia és Kult. Központ 18.00 óra
Április 21. Filmklub Irodalom (Bereményi Géza) Premier előtti bemutató – beszélgetés a film rendezőjével Városi Könyvtár 18.00 óra
Április 21. Nótaest Művelődési és Ifjúsági Ház 19.00 óra
Április 22. Madarak és Fák napja Széchenyi Liget
Április 22. Vándormuzsikusok A Holló Együttes gyermekkoncertje (Micimackó bérlet) Móricz Zsigmond Művelődési Ház 9.00; 10.30; 14.00
Április 24. Műszakiak Napja és a Rendőrség Napja programajánló
Damjanich Laktanya
Április 24. Leg-ek választása "Szentes város Legtalpraesettebb Általános Iskolása" illetve "Szentes Város Legtalpraesettebb Középiskolásá"-nak megválasztása Koszta József Általános Iskola
Április 24. MATTHEW MITCHELL GROUP jazz-estje meglepetés vendéggel ZENE-VILÁG-ZENE sorozat
Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és Hangversenyközpont 19.00 óra
Április 24-26. Civil Napok - Civil összefogás Csongrád megyében 2009 Művészetek Háza
Április 25. A Topolyai Zeneiskola növendékeinek koncertje Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és Hangversenyközpont 16.00 óra
Április 25. „Rádió Lakodalom” A Martonosi Révész együttes műsora Művelődési és Ifjúsági Ház 19.00 óra
Április 26. Nyitott családi kézműves nap Művészetek Háza 10.00 óra
Április 28. A Szentesi Ifjúsági és Diák Önkormányzat tisztségviselőinek újraválasztása Polgármesteri Hivatal Díszterem
Április 29. X. Helyismereti vetélkedő Városi Gyermekkönyvtár 13.00 óra
Április 29. „Művészteázó” Művészetek Háza 18.00 óra
Április 29. Anyák napi ajándék-készítés Városi Gyermekkönyvtár
Április 30. Szentesi majálisi programok
Kinagyítható!
Sport
Április 4. Husquarna Nemzetközi Teremlabdarúgó Torna Dr. Papp László Városi Sportcsarnok 9.00 óra
Április 4. NBII-es rögbi mérkőzés MÁV-pálya (Korsós sor 7.) 14.00 óra
Április 4-5., 19. és 25-26. Egyesületi horgászverseny Gerecz Elemér emlékére Gerecz-tó
Április 5., 19., 25. és 26. Városi Teremlabdarúgó Bajnokság Dr. Papp László Városi Sportcsarnok 9.00
Április 5. és 26. NB II. Sakkverseny Móricz Zsigmond Művelődési Ház 9.00
Április 10-12. Nemzetközi Mini Kosárlabda Torna Dr. Papp László Városi Sportcsarnok
Április 11.
14.00 óra és OB I. felnőtt férfi vízilabda mérkőzés Szentesi Üdülőközpont
Április 17. Rákóczi Kupa - Kispályás férfi meghívásos labdarúgó torna Pusztai László Sporttelep
Április 18. Goldex Kupa horgászverseny Kurca versenypálya
Április 18. Megyei I. o. bajnoki női kézilabda mérkőzés Dr. Papp László Városi Sportcsarnok 15.00 óra
Április 22. Farsang Kupa Országos nyílt gyermek teniszverseny Teniszpályák
Április 25. 1. Kiss Bálint Kézilabda Utánpótlás Kupa
Dr. Papp László Városi Sportcsarnok 9.00 óra
Április 25. Gördülő Generációk és „Próbáld ki!” St. Jupát nyílt nap (falmászás, kenuzás) Dózsa-ház 10.00 óra
Szentesi programajánló 2009/2. szám
2009. április elején megjelent a Szentesi Programajánló füzet ötödik évfolyam második száma. A negyedévente megjelenő ingyenes kiadvány célja, hogy az aktuális év negyedévenkénti programjait, rendezvényeit propagálja. A füzetben részletesen megtalálhatjuk a következő 3 hónapnak a helyi zenei, színházi, sport és egyéb szórakoztató rendezvényeit és azok helyszínét és időpontját.
Ebben a negyedévben az egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó esemény a Szentesi Majális (2009. április 30-május 2.) mely keretén belül rendezik meg a Népzenei Sokadalom című rendezvényt a Luther Márton téren. Az est sztárvendége Boban & Marko Markovics Orkestar, akik élő koncerttel szórakoztatják majd az érdeklődőket. . A képekre kattintva a kiadvány oldalai kinagyíthatók!
A változás jogát fenntartjuk! |