Redőny a szentesi kapun

Legrand - Szentes - BVSC 11-4 (3-1, 3-0, 3-1, 2-2)

2005. április 23-ai vízilabda mérkőzésen a Legrand-Szentes és BVSC a hetedik helyért küzdött. A „rangadó” egyébként szoros találkozónak ígérkezett, hisz a két csapat őszi, szentesi találkozója is kiélezett küzdelmet hozott, akkor a Szentes 9-8-ra diadalmaskodott a vasutas gárda felett.

A legrandosok számára nem indult jól a találkozó, ugyanis dr. Varjas góljával a vasutasok szerezték meg a vezetést. Sokáig nem tartott ez a lendület, mert még az első negyedben Berki, Somogyi és Vígh R. találatával megmutatták Vidumanszky László tanítványai, hogy ki az úr a háznál és Horváth Tamás a szentesiek hálóőre lehúzta a redőnyt a szentesi kapura. Az történt a vízben, amit ők akartak, bármibe is kezdtek, a gyámoltalan vendégek mindenhez csak asszisztáltak. A harmadik negyed elején már 7–1, a végén 9–2 állt az eredményjelzőn. A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Szentes javára.