Küzdősport Gála eredményei

2004. november 6-án ismét megrendezték a Nemzetközi Küzdősport Fesztivált a Dr. Papp László Sportcsarnokban. A délután 5 órakor kezdődő sporteseményen több szakágban voltak mérkőzések. A küzdősportok kedvelői kick-box és thai boksz, továbbá profi összecsapások között csemegézhetnek az est folyamán. Az est fontos mérkőzései között két címmérkőzés a profi ökölvívásban, de kezdjük az elején ...

A szentesi küzdősport gálán egy amatőr, és két profi boxmérkőzés is helyet kapott a programban.

Az amatőrök között a szentesi Szilasi Szalma Adrián próbált diadalt aratni a Dunai Sándor pécsi fiatalember fölött, de a második 2 percre már szétesett a szentesi fiú. A harmadik kétpercben pedig olyan ütéseket szedett be amely eldöntötte a meccs végkimenetelét.

Amatőr boksz: Dunai Sándor (Pécs) - Szilasi Adrián 3x2 perc,

A profi boxmérkőzések között a hosszú idő után visszatérő Tornyai Tamás ellenfele a masszív felépítésű Marek Krupas (0-2-0) volt, és a mérkőzést négy menetesre írták ki. A találkozó remek iramban kezdődött, és Tornyai már az első menet közepén egy remek balhoroggal úgy eltalálta ellenfelét, hogy annak csúnyán felszakadt a szemöldöke. A ringorvos megvizsgálta Krupast, és úgy ítélte meg, hogy a szlovák bunyós vérzése nem csillapítható, ezért leállítatta az összecsapást.

A végeredmény - technikai KO-val - Tornyai Tamás (5-4-1; 5KO) győzelme.

A rendezvény második profi összecsapását a Felix-Promotion veretlen nagyváltósúlyú öklözője, az egykori olimpikon Petrovics János vívta a szlovák Peter Durdik-al. A mérkőzés jó iramú volt, Petrovics többet talált, de ellenfele folyamatos szabálytalanságokkal - fejelésekkel - igyekezett megtörni a magyar fiú rohamait, ami miatt a 3. menetben intették is.

Minden összevetve Petrovics magabiztosan nyerte a négy menetes találkozót, így sikerrel abszolválta pályafutása 5. összecsapását, melyek közül ez volt az első pontozásos győzelem.

Petrovics magabiztosan nyert!

A Bertók Róbert és a Felix-Promotion által szervezet szombat esti szentesi

küzdősport gála kick-boksz és thai-boksz mérkőzéseinek eredményei:

Full contact, 64 kg Tóth Csaba (Pécs) - Lakatos András (Szentes) 3x2 perc, egyhangú pontozás

Low-kick, 75 kg Horváth Zoltán (Pécs) - Závogyán Csaba (Szentes) 3x2 perc, egyhangú pontozás

Low-kick, 81 kg Komáromi Attila (Pécs) - Vecseri Barnabás (Szentes) 3x2 perc, egyhangú pontozás

Full contact, 67 kg Amir Galummi (török) - Tóth Miklai Tibor (Pécs) 3x2 perc, megosztott pontozás

Thai-boksz, 57 kg Vedat Dogan (török) - Kis Károly (Békés) 3x2 perc, egyhangú pontozás

Low-kick, 71 kg Serkek Demir (török) - Szőke Róbert (Békés) 3x2 perc, egyhangú pontozás

A bokszgála női világbajnoki címmérkőzése

A szentesi bokszgála női világbajnoki címmérkőzésén dr. Csábi Bettina a WIBF-GBU szervezet harmatsúlyú világbajnoki övét tette kockára, ellenfele az angol Cathy "The Bitch" Brown volt.

1 menet: igazi tapogatózó két perc, komoly találatok nélkül

2 menet: többet dolgoztak, és Betti talált többször, de leginkább bal kézzel

3 menet: Brown is megmutatta, hogy ringben van, távolról Betti, közelharcban Brown

4 menet: A hosszú kezű Betti távolról osztott, míg Brown gyomorra sorozott

5 menet: Bettinek több kombinációja is tisztán talált, egyértelmű fölény

6 menet: Kicsit élénkebb, de kiegyenlítettebb menet

7 menet: Brown nyerhette a menetet, Betti - egy két kivételtől eltekintve - pontatlan volt

8 menet: kiegyenlített menet, némi magyar fölény

9 menet: ua, de Betti egyértelműben megnyerte

10 menet: ebben a menetben igazán meggyőző volt Bettina

A Boxhercegnő okos, taktikus ökölvívást bemutatva magabiztos pontozásos győzelmet aratott. Cathy Brown kisasszony csupán a 7. menetben volt fölényben, így mindhárom pontozó 99-91 arányban a Felix-Promotion világbajnoknőjét látta jobbnak.

Bettina pályafutása 22. győzelmét aratta, vereség vagy döntetlen nem színesíti rekordját. Bettina fantasztikus teljesítményt nyújtott!

Az övet Szirbik Imre polgármester csatolta Bettina derekára.

"A HÓHÉR LESÚJT!"

A gála főmérkőzőse

Ezért folyt a harc!

A hölgy csak bónusz a cél az öv megszerzése volt!

A szentesi gála főmérkőzősén az egykori atlantai olimpikon folytatta profi menetelését, és a nyolcadik összecsapását is idő előtt nyerte!

A mérkőzést a finn Kai Kauramäki kezdte jobban, több nagy erejű ütéssel meglepte Nagy Józsefet, mégis az északi versenyző került a menet közepén padlóra, de nem volt egyértelmű, hogy ütés vagy csúszás miatt volt-e. Mindenesetre a vezetőbíró számolt.

A második felvonás második percében a Hóhér egy balhoroggal úgy találta el szemen Kauramäkit, hogy az fájdalomtól eltorzulva hanyatlott a padlóra, s nem is tudott már felkelni. KO! A helyszínen nem volt egyértelmű, hogy mi történt. Talán az ütés következtében komoly szemsérülést szenvedett a finn versenyző, ami miatt nem tudta (nem akarta) folytatni a mérkőzést.

Nagy "Hóhér" József így a nyolcadik összecsapásán (mind a nyolcat KO-val nyerte!) megszerezte az IBF gazdátlan középsúlyú interkontinentális koronáját!!!

Megjegyzés: a mérkőzést követően a finn Kai Kauramäki-t azonnal Budapestre szállították, mert a ringorvos súlyosnak ítélte meg a szemsérülését!

A gála utolsó összecsapása!

A gála utolsó mérkőzésén Tóth Csaba (Pécs) küzdött egy török sráccal, aki már az utolsó percekben szinte alig tudott felállni, de ez nem a fizikai erőnlétének köszönhette, hanem Csaba szisztematikusan felőrölte jobb lábának izmait és végül pontozással diadalmaskodott.