A kapus Tihanyi góljaFelvétel a kedvencekbe

2007-03-07

Fontos lépést tettek a megyei NB I-es futsalcsapatok a legjobb négy közé jutás felé, hiszen a Szentes otthon, az Első Beton idegenben győzött.

Berettyóújfalu–Első Beton 0–3 (0–0)
Berettyóújfalu, 500 néző. Vezette: Iványi, Albert.
Első Beton: TIHANYI – SZENTÁGOTAI, RÁCZ A., CSÚRI, TÓTH A. Csere: NÉMETH L., KOVÁCS P., BALOG, K. TÓTH, VASTAG, JUHÁSZ I. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: K. Tóth, Tóth A., Tihanyi.

Sportszerű, gól nélküli, viszont nagy iramú volt az első félidő. A Beton még sosem verte meg a hazaiakat, amióta azok felkerültek az első osztályba, így egy amúgy is rettentően motivált szegedi együttes lépett pályára a hajdúsági városban. A vendégek irányították a játékot, és a kezdés után óriási helyzetet hagyott ki Szentágotai. Az első húsz perc nagy részében a Beton akarata érvényesült – mindez ekkor még eredménytelenül. Az átvészelt, igen erős hazai nyomás után K. Tóth a 33. percben vezetéshez juttatta a Szegedet. Alig húsz másodperc múlva Tóth A. kontrából növelte az előnyt, majd jött a mezőny legjobbja, Tihanyi: a vendégkapus a 40. percben kézzel hárított egy lövést, majd félfordulatból bal lábbal átrúgta az egész pályát, a labda a visszafutó védő fölött repült a hálóba.

Szabó Zsolt: – Parádés hangulatú és jó iramú meccsen nagyon fontos győzelmet szereztünk. Az egész csapat kiválóan játszott.

Legrand-MetalCom-Szentes–Abony 3–2 (2–1)

Szentes, 350 néző.
Szentes: KOVÁCS K. – Kerepeczky, KELLER, ERHARDT, Kazán. Csere: Koncz, Rontó, Szabó Á., KOVÁCS N., Labádi, SZABÓ L., Bíró (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Erhardt (2), Kovács N.

A hazaiak háromszor szerezték meg a vezetést, ám kétszer sikerült az Abonynak az egyenlítés. Az első vendéggólnál szerencsétlenül is alakultak a dolgok, hiszen Kerepeczky saját kapujába helyezte a labdát. Aztán Kovács N. révén ismét előnyben volt a Szentes, de jött megint az abonyi gól. Másfél perccel a vége előtt Erhardt szép támadás után Koncz passzát rúgta a kapuba, 3–2.
Koncz Zsolt: – Nyögvenyelősen játszottunk, ettől függetlenül nagyon fontos győzelmet arattunk.

További eredmények: Gödöllő–Cső-Montage 6–3, Aramis– Kanárik 7–8, Csömör–Siklós 13–4.

Parádézó hálóőr

Gólt nem kapott, viszont egyet szerzett Berettyóújfaluban az Első Beton kapusa, Tihanyi Csaba. Mindkettő igen szép teljesítmény, együtt pedig a mezőny legjobbjává emelte a kiváló formába lendült hálóőrt. A szentesi csapatban akadt jó teljesítmény, ám Koncz Zsolt ezúttal senki produkcióját nem tudta a többiek fölé emelni.