Budafoki Beton-bravúr Hozzáadás a gyűjtőhöz

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-11-29 | Mádi József

Két nagyszerű győzelmet arattak megyei NB I-es futsalcsapataink: a Szentes gólparádét rendezett a Siklós ellen, míg a Szeged az Aramist múlta felül idegenben.

Aramis–Első Beton 1–2 (0–0)
Budafok, 50 néző. Vezette: Kormos, Solymosi.
Első Beton: HALÁSZ – Csúri, Juhász I., Vastag, Szentágotai. Csere: Tihanyi (kapus), Kovács P., Puskás, K. Tóth, Rácz A., Bullás, NÉMETH L. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: Rácz A., Németh L.

Sok hiba, kevés helyzet – nagyjából így foglalható össze az első félidő, amelyben inkább az Aramis játszott fölényben, a Beton főleg védekezett. Szünet után a vendégeknek sikerült egy mintaszerű támadás végén Rácz góljával vezetéshez jutni, majd Németh egyéni akciójával kettőre nőtt a különbség. Az Aramis erejéből csak a szépítésre futotta.
Szabó Zsolt: – Végre idegenben is sikerült nyernünk, ehhez gratulálok a csapatnak.

Legrand-MetalCom-Szentes–Siklós 16–1 (7–1)

Szentes, 300 néző. Vezette: Iványi, Albert.
Szentes: Kovács K. – Keller, Kazán, KONCZ, ÁBEL. Csere: ERHARDT, Jerney, Szabó Á., SZABÓ L., Rúzs-Molnár, Bíró (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Erhardt (5), Ábel (5), Koncz (3), Szabó L. (2), Kazán.

Az első két percben már két gólt szerzett a Szentes – a letámadás eredménye volt ez. A folytatásban taktikusan, fegyelmezetten, végig koncentrálva növelte előnyét a Legrand-MetalCom, amely rá nem jellemző módon a helyzeteket ezúttal magabiztosan értékesítette.
Koncz Zsolt: – Örülök, hogy a múlt heti, hazai vereségünk után sikerült javítanunk.

További eredmények: Berettyóújfalu–Abony 6–3, Csömör–Cső-Montage 4–4, Gödöllő–Kanárik 10–3.

Gólszerzők

Az Első Betonból a gólt is szerző, inkább a védekezésben jeleskedő Németh László teljesítménye volt kimagasló. A Szentesből két öttalálatos fiatalember emelhető ki: Erhardt és Ábel egymást múlta felül a gólok szépségében.