Szentesi bravúrpont Hozzáadás a gyűjtőhöz
Hiába támadott az Első Beton, vereséget szenvedett

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-03-22 | Mádi József

Bravúros teljesítménnyel pontot szerzett Gödöllőn, és így őrzi első helyét a futsal NB I-ben a Legrand-Szentes. Az Első Beton egygólos vereséget szenvedett Csömörön.
Gödöllő–Legrand-Szentes 4–4 (2–0)
Gödöllő, 450 néző. Vezette: Török, Forgács.
Szentes: Kovács K. – Kis K., Tóth Cs., Varga R., Szarvas. Csere: Koncz, Ábel, Kerepeczky, Jerney, Geleta, Szabó Á., Bíró (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Koncz, Varga R., Kis K. (2).
Kiállítva: Szarvas.

A friss kupagyőztes otthonában rendkívül rosszul kezdte a találkozót a Szentes, így aztán a hazai gárda kétgólos előnyre tett szert még úgy is, hogy Kovács Krisztián hatméteres büntetőt védett. A második félidőben már 4–0-ra is elhúzott a bajnokesélyes, de a Legrand óriási hajrát nyitott. Szarvast második sárgával kiállították, ám emberhátrányban sem szerzett gólt a Gödöllő. A szentesi egyenlítés a 37. percben jött, így aztán a Legrand megőrizte első helyét.

Koncz Zsolt: – Küzdeni tudásból megint jelesre vizsgáztunk.

Csömör–Első Beton 2–1 (1–1)
Csömör, 100 néző. Vezette: Farkas, Solymosi.
Első Beton: Halász – Németh, Fekete, Szentágotai, Csúri. Csere: Kovács, Puskás, K. Tóth, Balog, Juhász, Pataki. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerző: Szentágotai.

A szegedi Szentágotai (jobbról) gólt szerzett. Fotó: Gyenes Kálmán
A hatodik percben szerzett Szentágotai góljával vezetett a Beton, és emellett is számos – minimum öt–hat százszázalékos – ziccert hagyott ki. Aztán ahogy ez lenni szokott, a Csömör büntetett: még a szünet előtt egyenlített, majd a 39. percben tízméteres büntetőből megszerezte a győztes találatot.

Szabó Zsolt: – Ennyi helyzetet nem lehet kihagyni büntetlenül, ennek csak vereség lehetett a vége.

További eredmények: Miskolc–Vasas-Dupont 11–4, Abony–Berettyóújfalu 6–5, Aramis–Siklós 5–3, Kanárik– Cső-Montage 2–3.

12. Abony 17 2 1 14 73 – 152 7

*A Siklós csapatától 3 büntetőpont levonva.

Krisztiánok főszerepben

Válogatott formában játszott Gödöllőn is a Legrand-Szentes védője, Kis Krisztián. A ballábas labdarúgó nemcsak a két góljáért érdemelte ki a vendégek legjobbja címet, hanem a védekezése miatt is.
Az Első Betonban a vereség ellenére a kapus, Halász Krisztián volt csapata húzóembere. A hálóőr ritkán kapott lehetőséget – edzője, Szabó Zsolt szerint azért ez a jövőben változhat –, de akkor mindig élt vele. Mint most is.